Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pawłowskie „Dary z lasów nadwiślańskich”

Pawłowskie „Dary z lasów nadwiślańskich”

Pawłowskie „Dary z lasów nadwiślańskich”

W sobotę w Pawłowie odbyły się „Andrzejki z dziczyzną” zorganizowane przez tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich w ramach konkursu „Natura od kuchni” organizowanego przez Lasy Państwowe. Gospodynie przygotowały m.in.: gulasz z dzika, pierogi z kapustą i grzybami, kiełbasę z sarny, pasztety z zająca, dzika i jelenia, a także wypieki z owoców leśnych.

Na zaproszenie KGW w spotkaniu uczestniczyli również samorządowcy Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk.

To już kolejne wydarzenie promujące lasy i żywność pochodzenia leśnego w zakresie tego zadania. Na 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości posadzono w każdym sołectwie na terenie gminy Bolesław „Dęby Niepodległości”. Przeprowadzono też „Warsztaty z dziczyzny” dla kgw i sołtysów z tego terenu.

Ponadto w Szkole Podstawowej im. dra Pawła Sochy w Bolesławiu odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z leśniczym z Nadleśnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej. Gospodynie z Pawłowa dla wszystkich jego uczestników upiekły pyszne ciasto z borówkami.

W sobotę w Pawłowie odbyły się „Andrzejki z dziczyzną” zorganizowane przez tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich w ramach konkursu „Natura od kuchni” organizowanego przez Lasy Państwowe. Gospodynie przygotowały m.in.: gulasz z dzika, pierogi z kapustą i grzybami, kiełbasę z sarny, pasztety z zająca, dzika i jelenia, a także wypieki z owoców leśnych. Na zaproszenie KGW w spotkaniu uczestniczyli również samorządowcy Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk. To już kolejne wydarzenie promujące lasy i żywność pochodzenia leśnego w zakresie tego zadania. Na 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości posadzono w każdym sołectwie na terenie gminy Bolesław „Dęby Niepodległości”. Przeprowadzono też „Warsztaty z dziczyzny” dla kgw i sołtysów z tego terenu. Ponadto w Szkole Podstawowej im. dra Pawła Sochy w Bolesławiu odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z leśniczym z Nadleśnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej. Gospodynie z Pawłowa dla wszystkich jego uczestników upiekły pyszne ciasto z borówkami.