1. Małopolski Kongres Zawodowy i Festiwal Zawodów 2019

Małopolski Kongres Zawodowy i Festiwal Zawodów 2019

21 marca wicestarosta Krzysztof Bryk uczestniczył w Małopolskim Kongresie Zawodowym i Festiwalu Zawodów. Tematyką spotkania były między innymi zmiany w szkolnictwie branżowym zaproponowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kongres odbył się pierwszego dnia Festiwalu Zawodów w Małopolsce 2019, podczas którego szkoły i placówki prezentują ofertę edukacyjną w zakresie szkolnictwa branżowego. Jak co roku uczestniczą w nim uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, przedstawiając ofertę swojej szkoły. Wicestarosta dąbrowski odwiedził stoisko wystawowe uczniów ze szczucińskiej szkoły, na którym młodzież z klasy I TI i II TM wraz nauczycielami przedmiotów zawodowych Lucjanem Urbanem i Wojciechem Wilkiem promowała między innymi zawody technika mechanika i technika teleinformatyka. Do 23 marca na ich stoisku można zobaczyć nowoczesne stanowisko spawalnicze, zaprojektowaną i wykonaną przez samych uczniów drukarkę 3D i teleinformatyczny sprzęt pomiarowy. Festiwal w hali EXPO Kraków dedykowany jest uczniom, którzy stoją przed wyborem szkoły średniej. Skupia blisko 140 interaktywnych stoisk, 80 szkół branżowych i techników z całej Małopolski, a do tego porady, konsultacje i ciekawe pokazy – takie atrakcje od dziś czekają na tych, którzy będą uczestniczyć w tegorocznej edycji. Na festiwalu oprócz szkół, swoją ofertę prezentują również służby mundurowe: policja, wojsko, straż pożarna, straż graniczna oraz straż miejska. Z zaproszenia skorzystali również przedstawiciele szkół z Francji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Węgier. Odwiedzający targi mają okazję osobiście porozmawiać z przedstawicielami zaprzyjaźnionych krajów, poznać specyfikę kształcenia oraz ich ofertę dydaktyczną.