Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. PCEiKZ w Szczucinie gościło Joannę Mazur

PCEiKZ w Szczucinie gościło Joannę Mazur

PCEiKZ w Szczucinie gościło Joannę Mazur

2 marca 2018 roku społeczność Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie gościła Joannę Mazur.

To już kolejna wizyta sportowej bohaterki w tej szkole, w ramach cyklu „Spotkań z ciekawymi ludźmi", podczas której mogła podzielić się z dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami swoją historią i osiągniętymi sukcesami na arenie światowej.

Mieszkanka naszego powiatu Joanna Mazur wraz z trenerem Michałem Stawickim zatriumfowali w 83. edycji plebiscytu "Przeglądu Sportowego" w kategorii "Sportowiec Niepełnosprawny 2017". Joanna odniosła wielki sukces sportowy w minionym roku na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w Londynie. Do rodzinnego Szczucina wróciła z kompletem medali. Wraz z przewodnikiem Michałem Stawickim, po niesamowitym finiszu na dystansie 1500 metrów, zdobyli złoto, sięgając po tytuł mistrzów świata. W biegu na 800 metrów wywalczyli srebrny medal – do drugiego złota zabrakło zaledwie 0,03 sekundy! Natomiast bieg na 400 metrowym dystansie zakończył się trzecim miejscem na podium, a tym samym brązowym medalem.

W spotkaniu uczestniczyła dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie, a także właściciele firm znajdujących się na terenie Szczucina: Barbara Furgał, Waldemar Gwoździowski, Bogdan Chudy i Henryk Kupiec.

Wszyscy zgromadzeni powitali bohaterkę spotkania gromkimi brawami, a uczennice Anna Cieciura i Eliza Bednarz zaśpiewały specjalnie dla niej piosenkę „We Are the Champions".

Joanna Mazur opowiedziała swoją historię. Z dużym zainteresowaniem młodzież słuchała o jej trudnej i wymagającej ogromu pracy i wysiłku fizycznego drodze do sukcesu sportowego. Jak powiedziała podczas spotkania dyrektor szkoły Magdalena Mach - Surowiec była to wspaniała lekcja wychowawcza dla uczniów. Jesteśmy dumni z jej sukcesów i z tego, iż pochodzi z naszego miasta – mówi dyrektor szkoły.

Podczas spotkania lokalni przedsiębiorcy przekazali Joannie Mazur symboliczne czeki, wspierając ją już po raz kolejny finansowo, za co Mistrzyni Świata wyraziła ogromną wdzięczność. Słowa podziękowania popłynęły również do nauczycielki Stelli Dąbroś, która ją wspiera i zawsze służy pomocą.

Spotkanie to zostało zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego i bibliotekarzy z PCEiKZ w ramach cyklu „Spotkań z ciekawymi ludźmi".

mags

2 marca 2018 roku społeczność Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie gościła Joannę Mazur. To już kolejna wizyta sportowej bohaterki w tej szkole, w ramach cyklu „Spotkań z ciekawymi ludźmi", podczas której mogła podzielić się z dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami swoją historią i osiągniętymi sukcesami na arenie światowej. Mieszkanka naszego powiatu Joanna Mazur wraz z trenerem Michałem Stawickim zatriumfowali w 83. edycji plebiscytu "Przeglądu Sportowego" w kategorii "Sportowiec Niepełnosprawny 2017". Joanna odniosła wielki sukces sportowy w minionym roku na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w Londynie. Do rodzinnego Szczucina wróciła z kompletem medali. Wraz z przewodnikiem Michałem Stawickim, po niesamowitym finiszu na dystansie 1500 metrów, zdobyli złoto, sięgając po tytuł mistrzów świata. W biegu na 800 metrów wywalczyli srebrny medal – do drugiego złota zabrakło zaledwie 0,03 sekundy! Natomiast bieg na 400 metrowym dystansie zakończył się trzecim miejscem na podium, a tym samym brązowym medalem. W spotkaniu uczestniczyła dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie, a także właściciele firm znajdujących się na terenie Szczucina: Barbara Furgał, Waldemar Gwoździowski, Bogdan Chudy i Henryk Kupiec. Wszyscy zgromadzeni powitali bohaterkę spotkania gromkimi brawami, a uczennice Anna Cieciura i Eliza Bednarz zaśpiewały specjalnie dla niej piosenkę „We Are the Champions". Joanna Mazur opowiedziała swoją historię. Z dużym zainteresowaniem młodzież słuchała o jej trudnej i wymagającej ogromu pracy i wysiłku fizycznego drodze do sukcesu sportowego. Jak powiedziała podczas spotkania dyrektor szkoły Magdalena Mach - Surowiec była to wspaniała lekcja wychowawcza dla uczniów. Jesteśmy dumni z jej sukcesów i z tego, iż pochodzi z naszego miasta – mówi dyrektor szkoły. Podczas spotkania lokalni przedsiębiorcy przekazali Joannie Mazur symboliczne czeki, wspierając ją już po raz kolejny finansowo, za co Mistrzyni Świata wyraziła ogromną wdzięczność. Słowa podziękowania popłynęły również do nauczycielki Stelli Dąbroś, która ją wspiera i zawsze służy pomocą. Spotkanie to zostało zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego i bibliotekarzy z PCEiKZ w ramach cyklu „Spotkań z ciekawymi ludźmi". mags