Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pełen atrakcji 1 czerwca w PCEiKZ w Szczucinie

Pełen atrakcji 1 czerwca w PCEiKZ w Szczucinie

1 czerwca w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie był nie tylko Dniem Dziecka, ale też sportu i akcji „Jak nie czytam, jak czytam". Społeczności szkolnej w tym dniu towarzyszyli przedstawiciele samorządu powiatowego.

W akcji wspólnego czytania uczestniczył wicestarosta dąbrowski Marek Kopia. Został rozegrany również Powiatowy Turniej w piłkę nożną o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Dąbrowskiego, a także Szkolny Turniej w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców.

PCEiKZ po raz drugi przyłączyło się do akcji „Jak nie czytam, jak czytam". Jej pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole". Celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa wśród uczniów i inicjowanie mody na czytanie. W akcji udział wzięły bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Szczucinie i grupa gimnazjalistów ze Szczucina wraz z opiekunami.

O godzinie 10:00 przed budynkiem szkoły zebrali się: wicestarosta Marek Kopia, dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz przybyli goście, aby rozpocząć bicie rekordu czytania. Wszyscy stworzyli łańcuch, oplatający boisko szkolne, trzymając w rękach książki. Całość filmowana była z drona. Po raz drugi młodzież nie zawiodła bo przyniosła książki i z chęcią wzięła udział w zabawie.

W rozegranym Powiatowym Turnieju w piłkę nożną o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Dąbrowskiego, zwyciężyła drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Drugie miejsce zajęło szczucińskie Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych. Puchary oraz dyplomy wręczyła przewodnicząca rady Barbara Pobiegło, która ufundowała puchar dla zwycięskiej drużyny.

W sportowej rywalizacji w Szkolnym Turnieju w piłkę siatkową zwyciężyła drużyna „Spartanie". Drugie miejsce na podium zajęły „Diabełki Łukasza", a III miejsce „Koksy".

W tym dniu swoje święto mieli również wędkarze. Na stawie przy ulicy Wolności, pod opieką Andrzeja Kłagisza oraz wsparciu Leszka Dąbrosia i Jerzego Mazurka przedstawiciela Polskiego Związku Wędkarskiego, uczniowie rywalizowali w IV Mistrzostwach Szkoły w Wędkarstwie Spławikowym o Puchar Dyrektora Szkoły. Najlepszy w wędkarstwie okazał się Piotr Pater. II miejsce zajął Markot Mateusz, a III miejsce Bartosz Bukała.

Organizatorami tego pełnego atrakcji dnia byli nauczyciele wychowania fizycznego, bibliotekarze oraz Andrzej Kłagisz. Natomiast Rada Rodziców ufundowała poczęstunek dla wszystkich.

Społeczność szkolna wyraża podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w obchody tego dnia.

mags

1 czerwca w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie był nie tylko Dniem Dziecka, ale też sportu i akcji „Jak nie czytam, jak czytam". Społeczności szkolnej w tym dniu towarzyszyli przedstawiciele samorządu powiatowego. W akcji wspólnego czytania uczestniczył wicestarosta dąbrowski Marek Kopia. Został rozegrany również Powiatowy Turniej w piłkę nożną o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Dąbrowskiego, a także Szkolny Turniej w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców. PCEiKZ po raz drugi przyłączyło się do akcji „Jak nie czytam, jak czytam". Jej pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole". Celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa wśród uczniów i inicjowanie mody na czytanie. W akcji udział wzięły bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Szczucinie i grupa gimnazjalistów ze Szczucina wraz z opiekunami. O godzinie 10:00 przed budynkiem szkoły zebrali się: wicestarosta Marek Kopia, dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz przybyli goście, aby rozpocząć bicie rekordu czytania. Wszyscy stworzyli łańcuch, oplatający boisko szkolne, trzymając w rękach książki. Całość filmowana była z drona. Po raz drugi młodzież nie zawiodła bo przyniosła książki i z chęcią wzięła udział w zabawie. W rozegranym Powiatowym Turnieju w piłkę nożną o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Dąbrowskiego, zwyciężyła drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Drugie miejsce zajęło szczucińskie Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych. Puchary oraz dyplomy wręczyła przewodnicząca rady Barbara Pobiegło, która ufundowała puchar dla zwycięskiej drużyny. W sportowej rywalizacji w Szkolnym Turnieju w piłkę siatkową zwyciężyła drużyna „Spartanie". Drugie miejsce na podium zajęły „Diabełki Łukasza", a III miejsce „Koksy". W tym dniu swoje święto mieli również wędkarze. Na stawie przy ulicy Wolności, pod opieką Andrzeja Kłagisza oraz wsparciu Leszka Dąbrosia i Jerzego Mazurka przedstawiciela Polskiego Związku Wędkarskiego, uczniowie rywalizowali w IV Mistrzostwach Szkoły w Wędkarstwie Spławikowym o Puchar Dyrektora Szkoły. Najlepszy w wędkarstwie okazał się Piotr Pater. II miejsce zajął Markot Mateusz, a III miejsce Bartosz Bukała. Organizatorami tego pełnego atrakcji dnia byli nauczyciele wychowania fizycznego, bibliotekarze oraz Andrzej Kłagisz. Natomiast Rada Rodziców ufundowała poczęstunek dla wszystkich. Społeczność szkolna wyraża podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w obchody tego dnia. mags