Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Perełki motoryzacyjne na Breńskim Moto Pikniku

Perełki motoryzacyjne na Breńskim Moto Pikniku

Perełki motoryzacyjne na Breńskim Moto Pikniku

2 lipca 2022 roku w zespole dworsko-parkowym w Brniu odbył się Breński Moto Piknik połączony z IV Zlotem Pojazdów Zabytkowych. Było to wyjątkowe wydarzenie, które w tym klimatycznym miejscu zgromadziło bardzo licznie mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego i fanów motoryzacji.  

Uczestnicy pikniku mogli podziwiać ponad 180 motoryzacyjnych klasyków, a ich właściciele dzielili się swoją pasją do zabytkowych samochodów i motocykli. Można było tutaj zobaczyć wiele perełek motoryzacyjnych takich jak Ford Mustang czy Autobianchi Bianchina i różnego rodzaju rzadko spotykane w Polsce pojazdy zagraniczne, czy też pięknie utrzymane rodzime maluchy, syrenki, duże fiaty i Polonezy. O 17:00 wyruszyła parada pojazdów z Brnia przez Swarzów do Dąbrowy Tarnowskiej (ulicami: Grunwaldzka, Berka Joselewicza, Warszawska, Sucharskiego, Grunwaldzka) i powróciła do breńskiego parku tą samą trasę.

Przeprowadzono również konkursy i próby sprawnościowe. Zwycięzcom, w imieniu organizatorów puchary wręczali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz Jakub Szułakiewicz z Grupy Pojazdy Zabytkowe Dąbrowa Tarnowska.

Najlepszym utrzymanym pojazdem zlotu został Morris Minor 1000 Konrada Grzelaka. Nietypowym pojazdem zlotu wybrano Autobianchi Bianchina z 1959 roku, którego posiadaczem jest Rizzi Mauro, a najstarszym pojazdem zlotu była Fiata Balilla z 1933 roku należąca do Ryszarda Ryby.

Najlepszy wynik w próbie sprawnościowej osiągnął Artur Waś Fiatem 126p. W wymianie kola w fiacie 125p najszybszy był Sławomir Hyjek, który zwyciężył również w przeciąganiu Fiata 126 P.

Ponadto organizatorzy zapewnili też bezpłatny przewóz autobusem elektrycznym na trasie Dąbrowa Tarnowska – Breń – Dąbrowa Tarnowska dla uczestników pikniku.

Nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci, a wśród nich dmuchańce, gokarty napędzane siłą mięśni, malowanie twarzy, kolorowanki i zabawy plastyczne.

Swoje stoiska wystawiły Koło Gospodyń Wiejskich w Podborzu oraz Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów.

Piknik zakończyła zabawa taneczna z Zespołem Muzycznym „Sweet”.

Breński Moto Piknik został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Centrum Polonii-Ośrodek Kultury, turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Pojazdy Zabytkowe Dąbrowa Tarnowska.

Partnerem wydarzenia był Zespół Szkół im. W. S. Reymonta w Brniu.

2 lipca 2022 roku w zespole dworsko-parkowym w Brniu odbył się Breński Moto Piknik połączony z IV Zlotem Pojazdów Zabytkowych. Było to wyjątkowe wydarzenie, które w tym klimatycznym miejscu zgromadziło bardzo licznie mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego i fanów motoryzacji.   Uczestnicy pikniku mogli podziwiać ponad 180 motoryzacyjnych klasyków, a ich właściciele dzielili się swoją pasją do zabytkowych samochodów i motocykli. Można było tutaj zobaczyć wiele perełek motoryzacyjnych takich jak Ford Mustang czy Autobianchi Bianchina i różnego rodzaju rzadko spotykane w Polsce pojazdy zagraniczne, czy też pięknie utrzymane rodzime maluchy, syrenki, duże fiaty i Polonezy. O 17:00 wyruszyła parada pojazdów z Brnia przez Swarzów do Dąbrowy Tarnowskiej (ulicami: Grunwaldzka, Berka Joselewicza, Warszawska, Sucharskiego, Grunwaldzka) i powróciła do breńskiego parku tą samą trasę. Przeprowadzono również konkursy i próby sprawnościowe. Zwycięzcom, w imieniu organizatorów puchary wręczali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz Jakub Szułakiewicz z Grupy Pojazdy Zabytkowe Dąbrowa Tarnowska. Najlepszym utrzymanym pojazdem zlotu został Morris Minor 1000 Konrada Grzelaka. Nietypowym pojazdem zlotu wybrano Autobianchi Bianchina z 1959 roku, którego posiadaczem jest Rizzi Mauro, a najstarszym pojazdem zlotu była Fiata Balilla z 1933 roku należąca do Ryszarda Ryby. Najlepszy wynik w próbie sprawnościowej osiągnął Artur Waś Fiatem 126p. W wymianie kola w fiacie 125p najszybszy był Sławomir Hyjek, który zwyciężył również w przeciąganiu Fiata 126 P. Ponadto organizatorzy zapewnili też bezpłatny przewóz autobusem elektrycznym na trasie Dąbrowa Tarnowska – Breń – Dąbrowa Tarnowska dla uczestników pikniku. Nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci, a wśród nich dmuchańce, gokarty napędzane siłą mięśni, malowanie twarzy, kolorowanki i zabawy plastyczne. Swoje stoiska wystawiły Koło Gospodyń Wiejskich w Podborzu oraz Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów. Piknik zakończyła zabawa taneczna z Zespołem Muzycznym „Sweet”. Breński Moto Piknik został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Centrum Polonii-Ośrodek Kultury, turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Pojazdy Zabytkowe Dąbrowa Tarnowska. Partnerem wydarzenia był Zespół Szkół im. W. S. Reymonta w Brniu.