Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pięcioletnia współpraca

Pięcioletnia współpraca

Pięcioletnia współpraca

W tym roku mija pięć lat od podpisania partnerskiego porozumienia pomiędzy samorządem powiatu dąbrowskiego a XVIII Dzielnicą Budapesztu. Z tej okazji polska delegacja na czele z wicestarostą Kazimierzem Tęczarem i członkiem zarządu powiatu Ryszardem Morelewskim wzięła udział w uroczystościach, które odbyły się w stolicy Węgier. 
Oficjalne porozumienie o współpracy z samorządem XVIII Dzielnicy Budapesztu podpisano 1 września 2000 roku. Kontakty, które najpierw nawiązały władze stopniowo rozszerzały się o kolejne spotkania i wymianę doświadczeń pomiędzy różnymi grupami zawodowymi. W Dąbrowie gościli m.in. dyrektorzy i nauczyciele z XVIII Dzielnicy, węgierscy artyści brali udział w plenerze rzeźbiarskim, a tamtejsi przedsiębiorcy co roku uczestniczą w Targach Gospodarczych Gmin Powiśla Dąbrowskiego. Wielokrotnie także delegacje z Powiśla gościli na Węgrzech, kontakty nawiązali m.in. dąbrowscy nauczyciele, przedsiębiorcy, lekarze, strażacy. Przedstawiciele powiatu i przedsiębiorcy uczestniczyli w targach „Mini Expo”, samorządowcy systematycznie biorą także udział w obchodach węgierskich świąt narodowych. Dzięki współpracy z Węgrami dąbrowskiemu powiatowi udało się także nawiązać kontakty z niemieckim miastem Roding, z którym wspólnie od dwóch lat organizują obozy językowe dla młodzieży z Powiśla, Węgier i Niemiec. Obecna wizyta miała na celu podsumowanie dotychczasowej współpracy i omówienie dalszych wspólnych projektów. Będą one coraz częściej mieć charakter trójstronny, wspólnie z samorządem Roding, dzięki czemu mogą być finansowane z funduszy europejskich. (BAJA) 

Źródło: Dziennik Polski

W tym roku mija pięć lat od podpisania partnerskiego porozumienia pomiędzy samorządem powiatu dąbrowskiego a XVIII Dzielnicą Budapesztu. Z tej okazji polska delegacja na czele z wicestarostą Kazimierzem Tęczarem i członkiem zarządu powiatu Ryszardem Morelewskim wzięła udział w uroczystościach, które odbyły się w stolicy Węgier.  Oficjalne porozumienie o współpracy z samorządem XVIII Dzielnicy Budapesztu podpisano 1 września 2000 roku. Kontakty, które najpierw nawiązały władze stopniowo rozszerzały się o kolejne spotkania i wymianę doświadczeń pomiędzy różnymi grupami zawodowymi. W Dąbrowie gościli m.in. dyrektorzy i nauczyciele z XVIII Dzielnicy, węgierscy artyści brali udział w plenerze rzeźbiarskim, a tamtejsi przedsiębiorcy co roku uczestniczą w Targach Gospodarczych Gmin Powiśla Dąbrowskiego. Wielokrotnie także delegacje z Powiśla gościli na Węgrzech, kontakty nawiązali m.in. dąbrowscy nauczyciele, przedsiębiorcy, lekarze, strażacy. Przedstawiciele powiatu i przedsiębiorcy uczestniczyli w targach „Mini Expo”, samorządowcy systematycznie biorą także udział w obchodach węgierskich świąt narodowych. Dzięki współpracy z Węgrami dąbrowskiemu powiatowi udało się także nawiązać kontakty z niemieckim miastem Roding, z którym wspólnie od dwóch lat organizują obozy językowe dla młodzieży z Powiśla, Węgier i Niemiec. Obecna wizyta miała na celu podsumowanie dotychczasowej współpracy i omówienie dalszych wspólnych projektów. Będą one coraz częściej mieć charakter trójstronny, wspólnie z samorządem Roding, dzięki czemu mogą być finansowane z funduszy europejskich. (BAJA)  Źródło: Dziennik Polski