Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Piękna akcja Szkoły Podstawowej w Oleśnie dla Mateusza

Piękna akcja Szkoły Podstawowej w Oleśnie dla Mateusza

24 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej w Oleśnie miało miejsce niezwykłe wydarzenie-Dzień Dawcy Szpiku. Od godziny 9.00 do 17.00 przychodzili dorośli mieszkańcy gminy gminy i nie tylko, by zarejestrować się i zostać potencjalnym dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych.

Całe to przedsięwzięcie było zorganizowane, aby pomóc Mateuszowi i innym chorym, zmagającym się z białaczką. Wierzymy, że wśród tych, którzy zgłosili się, znajdzie się genetyczny bliźniak dla naszego Ucznia.

Tej doniosłej akcji towarzyszyły różne imprezy. Była loteria fantowa, porady Dietetyk z możliwością badania składu ciała, występ kółka teatralnego, koncert w wykonaniu uczniów, rodziców i nauczycieli tej szkoły, podsumowanie konkursu plastycznego Podziel się życiem oraz rozgrywki sportowe z udziałem drużyn lektorów, strażaków, uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, rodziców i zawodników Bruk-Bet Termalika Nieciecza.

Wszystkim przybyłym z całego serca DZIĘKUJEMY, za to, że odpowiedzieli na naszą prośbę, poświęcili swój wolny czas i przyszli ratować ludzkie życie. Pragniemy też wyrazić naszą wdzięczność tym, którzy zorganizowali i włączyli się do przygotowań Dnia Dawcy Szpiku.

Niezależnie od tego jak dużo posiadamy, ważne jest ile możemy dać drugiej osobie. Każdy ma własny limit dobroci i miłości, który powinniśmy jednak z biegiem czasu powiększać, bo przecież Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Ta myśl naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II niech towarzyszy nam i naszym szlachetnym poczynaniom w nieustającym dążeniu do dawania siebie innym.

Danuta Krupa/Szkoła Podstawowa w Oleśnie

24 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej w Oleśnie miało miejsce niezwykłe wydarzenie-Dzień Dawcy Szpiku. Od godziny 9.00 do 17.00 przychodzili dorośli mieszkańcy gminy gminy i nie tylko, by zarejestrować się i zostać potencjalnym dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych. Całe to przedsięwzięcie było zorganizowane, aby pomóc Mateuszowi i innym chorym, zmagającym się z białaczką. Wierzymy, że wśród tych, którzy zgłosili się, znajdzie się genetyczny bliźniak dla naszego Ucznia. Tej doniosłej akcji towarzyszyły różne imprezy. Była loteria fantowa, porady Dietetyk z możliwością badania składu ciała, występ kółka teatralnego, koncert w wykonaniu uczniów, rodziców i nauczycieli tej szkoły, podsumowanie konkursu plastycznego Podziel się życiem oraz rozgrywki sportowe z udziałem drużyn lektorów, strażaków, uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, rodziców i zawodników Bruk-Bet Termalika Nieciecza. Wszystkim przybyłym z całego serca DZIĘKUJEMY, za to, że odpowiedzieli na naszą prośbę, poświęcili swój wolny czas i przyszli ratować ludzkie życie. Pragniemy też wyrazić naszą wdzięczność tym, którzy zorganizowali i włączyli się do przygotowań Dnia Dawcy Szpiku. Niezależnie od tego jak dużo posiadamy, ważne jest ile możemy dać drugiej osobie. Każdy ma własny limit dobroci i miłości, który powinniśmy jednak z biegiem czasu powiększać, bo przecież Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Ta myśl naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II niech towarzyszy nam i naszym szlachetnym poczynaniom w nieustającym dążeniu do dawania siebie innym. Danuta Krupa/Szkoła Podstawowa w Oleśnie