Piękne prezentacje artystyczne i niezwykli goście podczas obchodów XIII Dnia Pamięci o Holcauście
Trzynasta edycja Dnia Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości „Nie masz już w Polsce żydowskich miasteczek” miała niepowtarzalny przebieg. Gośćmi specjalnymi była 19-os. grupa młodzieży szkolnej z USA z New Jersey i Kalifornii (pod przewodnictwem profesora historii z jerozolimskiego Instytutu Yad Vashem Shalmiego Barmore’a i nauczycieli amerykańskich: Colleen Tambuscio, Bonnie Sussman oraz Nicholasa Capuano) realizująca w Europie projekt edukacyjny z dziedziny Holocaustu
Dąbrowski Dzień Pamięci organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej (koordynator i pomysłodawca – Jolanta Stelmach) przy wsparciu Dąbrowskiego Domu Kultury przyniósł ciekawe prezentacje artystyczne (30 wykonawców) i plony konkursu fotograficznego. Jak zwykle – atrakcją kulinarną dla uczestników była degustacja potraw żydowskich przygotowanych przez młodzież z ZSP nr 2. Patronat honorowy przyjęli: Tadeusz Kwiatkowski – Starosta Dąbrowski i Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej (wraz z organizatorami ufundowali nagrody).
Wyniki poszczególnych konkursów:
Fotografie konkursowe oceniała komisja w składzie: Jarosław Gęza (Przewodniczący), Jolanta Stelmach, Stanisław Stroński i Edmund Wilk.
W kategorii gimnazjów jury przyznało następujące nagrody:
I miejsce – Sylwia Bubel (Gimnazjum w Oleśnie)
II miejsce – Anna Zachara (Gimnazjum w Oleśnie)
III miejsce – Anna Chojnowska (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
- szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Magdalena Węglowska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Karolina Bukała (Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie)
III miejsce – Paulina Oleś (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
wyróżnienie – Wojciech Kmiecik (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej).
Prezentacje konkursowe w pozostałych konkurencjach oceniała komisja w składzie: Wojciech Król (Przewodniczący w konkursie wokalnym), Bożena Nadolska-Walus (Przewodnicząca w pozostałych), Elżbieta Czosnyka.
Wyniki w poszczególnych kategoriach:
- KONKURS RECYTATORSKI:
- gimnazja
I miejsce ex aequo – Dawid Rodak i Katarzyna Rarus (obydwoje - Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Liwia Soja (Gimnazjum w Szczucinie)
III miejsce – Katarzyna Ryczek (Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim)
- szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Kamil Rodak (III LO w Tarnowie)
II miejsce – Karolina Jarosz (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce ex aequo – Magdalena Curyło (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Wojciech Węgiel (ZSP w Brniu)
- KONKURS WOKALNY:
- gimnazja
I miejsce – Kinga Kopyto (Gimnazjum w Oleśnie)
II miejsce – Izabela Łapa (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce ex aequo – Dawid Sowa (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Oliwia Drąg (Gimnazjum w Oleśnie)
- szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Katarzyna Reczek (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce– „Trio” (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce ex aequo – Klaudia Lechowicz (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Patrycja Chudy (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
- KONKURS TANECZNY:
- gimnazja
I miejsce – „FUEGO” (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
Przejdź do strony Wydziału Geodezji e-Puap
Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej CEIDG
Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej Przejdź do strony Dziennik Województwa
Małopolskiego Przejdź do strony Dziennik Ustaw
dziennikustaw.gov.pl Przejdź do strony Monitor Polski
monitorpolski.gov.pl Przejdź do strony Program ochrony powietrza
dla województwa małopolskiego Przejdź do strony Baza teleadresowa
podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5