Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pielgrzymi już w drodze

Pielgrzymi już w drodze

Pielgrzymi już w drodze

We wtorek rano wyruszyło na trasę około 10 tysięcy pątników - uczestników XXII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Wcześniej o godz. 6.30 byli oni uczestnikami mszy św., której przewodniczył ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc. On też (na zdjęciu) poprowadził pierwszą (z 26) grupę tarnowskich pielgrzymów, wyruszających w tym roku na trasę pielgrzymki pod hasłem „Z Maryją naśladować Chrystusa".

Przed pątnikami 9 dni wędrówki, do przejścia ok. 230 kilometrów. Średnio w ciągu dnia trzeba przemaszerować ok. 26 km.
W tym roku pielgrzymi mają uczyć się głębiej przeżywać Eucharystię. Dlatego każdego dnia uroczyście zorganizowana zostanie procesja z darami - będą w niej niesione m.in gołębie, kwiaty, kapłańskie stuły. Grupy pielgrzymkowe otrzymają różańce, a także w jednym dniu bochenek chleba, którym symbolicznie będą się dzielić.
Z pielgrzymami na ich trasie pod Jasną górę bedzie, jak co roku od 11 lat, Radio RDN - Małopolska. Relacje z kloejnych dni pielgrzymowania będzie można słuchać o 8.45, 12.45 i 15.45, podsumowania - o 21.00. Codziennie o 19.10 - początek studia dla pielgrzymów duchowych, bo i w ten sposób można uczestniczyć w pielgrzymce, jeśli z różnych względów nie można było w tym roku maszerować z innymi. 25 sierpnia RDN transmitować będzie wejście pątników na Jasną Górę oraz Mszę św. Początek o 13.45. Ostatnie studio pielgrzymkowe będzie miało miejsce 26 sierpnia, o godz. 20. Wówczas z udziałem słuchaczy nastąpi podsumowanie XXII PPT na Jasną Górę.

Postępy pielgrzymów i wiadomości z trasy śledzić też można w sieci - na oficjalnej stronie magistratu - www.tarnow.pl/pielgrzymka.

My natomiast zapraszamy do obejrzenia obszernego fotoreportażu z porannego wymarszu pielgrzymów na stronach portalu inTARnet.pl

Czytaj także : tutaj

Źródło: inTARnet.pl

We wtorek rano wyruszyło na trasę około 10 tysięcy pątników - uczestników XXII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Wcześniej o godz. 6.30 byli oni uczestnikami mszy św., której przewodniczył ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc. On też (na zdjęciu) poprowadził pierwszą (z 26) grupę tarnowskich pielgrzymów, wyruszających w tym roku na trasę pielgrzymki pod hasłem „Z Maryją naśladować Chrystusa". Przed pątnikami 9 dni wędrówki, do przejścia ok. 230 kilometrów. Średnio w ciągu dnia trzeba przemaszerować ok. 26 km.W tym roku pielgrzymi mają uczyć się głębiej przeżywać Eucharystię. Dlatego każdego dnia uroczyście zorganizowana zostanie procesja z darami - będą w niej niesione m.in gołębie, kwiaty, kapłańskie stuły. Grupy pielgrzymkowe otrzymają różańce, a także w jednym dniu bochenek chleba, którym symbolicznie będą się dzielić.Z pielgrzymami na ich trasie pod Jasną górę bedzie, jak co roku od 11 lat, Radio RDN - Małopolska. Relacje z kloejnych dni pielgrzymowania będzie można słuchać o 8.45, 12.45 i 15.45, podsumowania - o 21.00. Codziennie o 19.10 - początek studia dla pielgrzymów duchowych, bo i w ten sposób można uczestniczyć w pielgrzymce, jeśli z różnych względów nie można było w tym roku maszerować z innymi. 25 sierpnia RDN transmitować będzie wejście pątników na Jasną Górę oraz Mszę św. Początek o 13.45. Ostatnie studio pielgrzymkowe będzie miało miejsce 26 sierpnia, o godz. 20. Wówczas z udziałem słuchaczy nastąpi podsumowanie XXII PPT na Jasną Górę. Postępy pielgrzymów i wiadomości z trasy śledzić też można w sieci - na oficjalnej stronie magistratu - www.tarnow.pl/pielgrzymka. My natomiast zapraszamy do obejrzenia obszernego fotoreportażu z porannego wymarszu pielgrzymów na stronach portalu inTARnet.pl Czytaj także : tutaj Źródło: inTARnet.pl