Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pielgrzymi pod Jasną Górą

Pielgrzymi pod Jasną Górą

Pielgrzymi pod Jasną Górą

Blisko 10 tysięcy pątników z diecezji tarnowskiej dotarło wczoraj do celu swojej tegorocznej wędrówki. Uroczystym zakończeniem rekolekcji w drodze była Msza św. odprawiona na jasnogórskich wałach – przewodniczył jej ordynariusz tarnowski bp Wiktor Skworc – a homilię wygłosił biskup Stanisław Budzik. Mówił, iż piękno człowieka polega na pełni Bożej łaski. Nikt nie był tak blisko Chrystusa jak Maryja – i to właśnie od niej przez 9 dni pielgrzymi uczyli się jak naśladować Chrystusa.

Pielgrzymi, którzy dzisiaj wracają do domu, przez 9 dni uczyli się jak z Maryją naśladować Chrystusa. Codziennie uczestniczyli we Mszy św., na pielgrzymce osiem par wypowiedziało sakramentalne „tak", były prymicje, dzień dziecka, w którym rozdano 5 tys. deklaracji duchowej adopcji dziecka poczętego.

Poznawali co znaczy być roztropnym, sprawiedliwym, wiernym, wstrzemięźliwym. Biskup Stanisław Budzik prosił Matę Bożą aby pomagała wszystkim pielgrzymom codziennie naśladować Chrystusa.

W pielgrzymce uczestniczyli głównie młodzi ludzie z diecezji tarnowskiej – ale byli także pątnicy z Ukrainy, Słowacji, Bułgarii, Włoch, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Anglii a nawet Australii. Najmłodszy pielgrzym miał 9-cy , najstarszy 87 lat. 31 osób uczestniczyło w pielgrzymce po raz 22-gi. Na szlaku pomocą służyło 140 kapłanów, 150-ciu kleryków, 50 sióstr zakonnych, oraz 16 lekarzy i 150 pielęgniarek i pielęgniarzy.

W ciągu 9 – dni pielgrzymi zjedli ponad 20 tys. bochenków chleba, wypili 60 tys. litrów herbaty, 800 litrów mleka, 60 tys. litrów napojów chłodzących, ponadto zjedli 20 tys. drożdżówek, 4 tony owoców.

Źródło: RDN/inTARnet.pl

Blisko 10 tysięcy pątników z diecezji tarnowskiej dotarło wczoraj do celu swojej tegorocznej wędrówki. Uroczystym zakończeniem rekolekcji w drodze była Msza św. odprawiona na jasnogórskich wałach – przewodniczył jej ordynariusz tarnowski bp Wiktor Skworc – a homilię wygłosił biskup Stanisław Budzik. Mówił, iż piękno człowieka polega na pełni Bożej łaski. Nikt nie był tak blisko Chrystusa jak Maryja – i to właśnie od niej przez 9 dni pielgrzymi uczyli się jak naśladować Chrystusa. Pielgrzymi, którzy dzisiaj wracają do domu, przez 9 dni uczyli się jak z Maryją naśladować Chrystusa. Codziennie uczestniczyli we Mszy św., na pielgrzymce osiem par wypowiedziało sakramentalne „tak", były prymicje, dzień dziecka, w którym rozdano 5 tys. deklaracji duchowej adopcji dziecka poczętego. Poznawali co znaczy być roztropnym, sprawiedliwym, wiernym, wstrzemięźliwym. Biskup Stanisław Budzik prosił Matę Bożą aby pomagała wszystkim pielgrzymom codziennie naśladować Chrystusa. W pielgrzymce uczestniczyli głównie młodzi ludzie z diecezji tarnowskiej – ale byli także pątnicy z Ukrainy, Słowacji, Bułgarii, Włoch, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Anglii a nawet Australii. Najmłodszy pielgrzym miał 9-cy , najstarszy 87 lat. 31 osób uczestniczyło w pielgrzymce po raz 22-gi. Na szlaku pomocą służyło 140 kapłanów, 150-ciu kleryków, 50 sióstr zakonnych, oraz 16 lekarzy i 150 pielęgniarek i pielęgniarzy. W ciągu 9 – dni pielgrzymi zjedli ponad 20 tys. bochenków chleba, wypili 60 tys. litrów herbaty, 800 litrów mleka, 60 tys. litrów napojów chłodzących, ponadto zjedli 20 tys. drożdżówek, 4 tony owoców. Źródło: RDN/inTARnet.pl