Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pielgrzymi pod Jasną Górą

Pielgrzymi pod Jasną Górą

Blisko 10 tysięcy pątników z diecezji tarnowskiej dotarło wczoraj do celu swojej tegorocznej wędrówki. Uroczystym zakończeniem rekolekcji w drodze była Msza św. odprawiona na jasnogórskich wałach – przewodniczył jej ordynariusz tarnowski bp Wiktor Skworc – a homilię wygłosił biskup Stanisław Budzik. Mówił, iż piękno człowieka polega na pełni Bożej łaski. Nikt nie był tak blisko Chrystusa jak Maryja – i to właśnie od niej przez 9 dni pielgrzymi uczyli się jak naśladować Chrystusa.

Pielgrzymi, którzy dzisiaj wracają do domu, przez 9 dni uczyli się jak z Maryją naśladować Chrystusa. Codziennie uczestniczyli we Mszy św., na pielgrzymce osiem par wypowiedziało sakramentalne „tak", były prymicje, dzień dziecka, w którym rozdano 5 tys. deklaracji duchowej adopcji dziecka poczętego.

Poznawali co znaczy być roztropnym, sprawiedliwym, wiernym, wstrzemięźliwym. Biskup Stanisław Budzik prosił Matę Bożą aby pomagała wszystkim pielgrzymom codziennie naśladować Chrystusa.

W pielgrzymce uczestniczyli głównie młodzi ludzie z diecezji tarnowskiej – ale byli także pątnicy z Ukrainy, Słowacji, Bułgarii, Włoch, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Anglii a nawet Australii. Najmłodszy pielgrzym miał 9-cy , najstarszy 87 lat. 31 osób uczestniczyło w pielgrzymce po raz 22-gi. Na szlaku pomocą służyło 140 kapłanów, 150-ciu kleryków, 50 sióstr zakonnych, oraz 16 lekarzy i 150 pielęgniarek i pielęgniarzy.

W ciągu 9 – dni pielgrzymi zjedli ponad 20 tys. bochenków chleba, wypili 60 tys. litrów herbaty, 800 litrów mleka, 60 tys. litrów napojów chłodzących, ponadto zjedli 20 tys. drożdżówek, 4 tony owoców.

Źródło: RDN/inTARnet.pl

Blisko 10 tysięcy pątników z diecezji tarnowskiej dotarło wczoraj do celu swojej tegorocznej wędrówki. Uroczystym zakończeniem rekolekcji w drodze była Msza św. odprawiona na jasnogórskich wałach – przewodniczył jej ordynariusz tarnowski bp Wiktor Skworc – a homilię wygłosił biskup Stanisław Budzik. Mówił, iż piękno człowieka polega na pełni Bożej łaski. Nikt nie był tak blisko Chrystusa jak Maryja – i to właśnie od niej przez 9 dni pielgrzymi uczyli się jak naśladować Chrystusa. Pielgrzymi, którzy dzisiaj wracają do domu, przez 9 dni uczyli się jak z Maryją naśladować Chrystusa. Codziennie uczestniczyli we Mszy św., na pielgrzymce osiem par wypowiedziało sakramentalne „tak", były prymicje, dzień dziecka, w którym rozdano 5 tys. deklaracji duchowej adopcji dziecka poczętego. Poznawali co znaczy być roztropnym, sprawiedliwym, wiernym, wstrzemięźliwym. Biskup Stanisław Budzik prosił Matę Bożą aby pomagała wszystkim pielgrzymom codziennie naśladować Chrystusa. W pielgrzymce uczestniczyli głównie młodzi ludzie z diecezji tarnowskiej – ale byli także pątnicy z Ukrainy, Słowacji, Bułgarii, Włoch, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Anglii a nawet Australii. Najmłodszy pielgrzym miał 9-cy , najstarszy 87 lat. 31 osób uczestniczyło w pielgrzymce po raz 22-gi. Na szlaku pomocą służyło 140 kapłanów, 150-ciu kleryków, 50 sióstr zakonnych, oraz 16 lekarzy i 150 pielęgniarek i pielęgniarzy. W ciągu 9 – dni pielgrzymi zjedli ponad 20 tys. bochenków chleba, wypili 60 tys. litrów herbaty, 800 litrów mleka, 60 tys. litrów napojów chłodzących, ponadto zjedli 20 tys. drożdżówek, 4 tony owoców. Źródło: RDN/inTARnet.pl