Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pieniądze do wzięcia

Pieniądze do wzięcia

Pieniądze do wzięcia

Kilkadziesiąt tysięcy złotych trafić powinno w tym roku do stowarzyszeń, organizacji pożytku publicznego oraz innych organizacji pozarządowych w powiecie dąbrowskim. Materialnej strony ich współpracy z samorządem dotyczy uchwalony przez radę powiatu dokument.
Możliwości współpracy ze stowarzyszeniami powiat dostrzega sporo. Ale do najważniejszej zalicza udzielenie wsparcia finansowego na przedsięwzięcia podejmowane przez działaczy społecznych. Jakie pomysły mogą liczyć na wsparcie? Jest ich dziesiątki, a obejmują na przykład: organizowanie turniejów propagujących historię regionu, popularyzowanie honorowego krwiodawstwa, organizowanie targów gospodarczych albo upowszechnianie i promocja dorobku kulturalnego Powiśla, czy przeprowadzanie zawodów sportowych dla dzieci i dorosłych. Wnioski należy składać do zarządu powiatu, albo przystąpić do ogłaszanych konkursów. Jest o co zabiegać, bo w tegorocznym budżecie powiat zarezerwował na takie wsparcie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na wspieranie rozwoju przedsiębiorczości do wzięcia będzie suma około 30 tys. zł. O połowę mniejsze pieniądze wykorzystać będzie można na propagowanie kultury i sportu. (ANS)

Źródło: Gazeta Krakowska

Kilkadziesiąt tysięcy złotych trafić powinno w tym roku do stowarzyszeń, organizacji pożytku publicznego oraz innych organizacji pozarządowych w powiecie dąbrowskim. Materialnej strony ich współpracy z samorządem dotyczy uchwalony przez radę powiatu dokument.Możliwości współpracy ze stowarzyszeniami powiat dostrzega sporo. Ale do najważniejszej zalicza udzielenie wsparcia finansowego na przedsięwzięcia podejmowane przez działaczy społecznych. Jakie pomysły mogą liczyć na wsparcie? Jest ich dziesiątki, a obejmują na przykład: organizowanie turniejów propagujących historię regionu, popularyzowanie honorowego krwiodawstwa, organizowanie targów gospodarczych albo upowszechnianie i promocja dorobku kulturalnego Powiśla, czy przeprowadzanie zawodów sportowych dla dzieci i dorosłych. Wnioski należy składać do zarządu powiatu, albo przystąpić do ogłaszanych konkursów. Jest o co zabiegać, bo w tegorocznym budżecie powiat zarezerwował na takie wsparcie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na wspieranie rozwoju przedsiębiorczości do wzięcia będzie suma około 30 tys. zł. O połowę mniejsze pieniądze wykorzystać będzie można na propagowanie kultury i sportu. (ANS) Źródło: Gazeta Krakowska