Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Pierwsza dopłata”: 360 doradców

„Pierwsza dopłata”: 360 doradców

„Pierwsza dopłata”: 360 doradców

W okresie międzyświątecznym rozpoczęła się realizacja programu "„Pierwsza dopłata bezpośrednia". W pierwszej fazie wyłoniono i wyszkolono doradców , którzy pomogą rolnikom pisać wnioski unijne. Zainteresowanie przeszło oczekiwania. Z 850 chętnych wybrano 360, którzy w ramach programu „Pierwsza dopłata" będą szkolić rolników w gospodarstwach w powiatach tarnowskim, brzeskim, bocheńskim, dąbrowskim i nowotarskim.

To osoby bezrobotne. Ponadto kierowaliśmy się też wykształceniem i znajomością tematu oraz komunikatywnością – mówi Leszek Nowicki kierownik programu. Teraz szkoleniowców czekają dwanaście dni rozpoczynających się właśnie zajęć teoretycznych. Prócz elementów rachunkowości poznawać będą także podstawy geodezji i kartografii. Do drzwi pierwszych gospodarstw zapukają za dwa miesiące. Nie będą jedynie informować , ale pomogą też wypełniać wnioski – mówi Tomasz Wójcik z Biura Programu. Program „Pierwsza dopłata" w ramach Aktywizacji Zawodowej Obszarów Wiejskich realizowany jest za pieniądze pochodzące z Banku Światowego. W regionie tarnowskim realizuje go Małopolskie Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych. Pomagają samorządy, Caritas diecezji tarnowskiej, Małopolska Izba Rolnicza i Stowarzyszenie Rozwoju Doradztwa oraz Przedsiębiorczości.

Źródło: Radio MAKS

W okresie międzyświątecznym rozpoczęła się realizacja programu "„Pierwsza dopłata bezpośrednia". W pierwszej fazie wyłoniono i wyszkolono doradców , którzy pomogą rolnikom pisać wnioski unijne. Zainteresowanie przeszło oczekiwania. Z 850 chętnych wybrano 360, którzy w ramach programu „Pierwsza dopłata" będą szkolić rolników w gospodarstwach w powiatach tarnowskim, brzeskim, bocheńskim, dąbrowskim i nowotarskim. To osoby bezrobotne. Ponadto kierowaliśmy się też wykształceniem i znajomością tematu oraz komunikatywnością – mówi Leszek Nowicki kierownik programu. Teraz szkoleniowców czekają dwanaście dni rozpoczynających się właśnie zajęć teoretycznych. Prócz elementów rachunkowości poznawać będą także podstawy geodezji i kartografii. Do drzwi pierwszych gospodarstw zapukają za dwa miesiące. Nie będą jedynie informować , ale pomogą też wypełniać wnioski – mówi Tomasz Wójcik z Biura Programu. Program „Pierwsza dopłata" w ramach Aktywizacji Zawodowej Obszarów Wiejskich realizowany jest za pieniądze pochodzące z Banku Światowego. W regionie tarnowskim realizuje go Małopolskie Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych. Pomagają samorządy, Caritas diecezji tarnowskiej, Małopolska Izba Rolnicza i Stowarzyszenie Rozwoju Doradztwa oraz Przedsiębiorczości. Źródło: Radio MAKS