Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pierwsza pomoc po ataku terrorysty. "Nie bój się ratować życia innym!"

Pierwsza pomoc po ataku terrorysty. "Nie bój się ratować życia innym!"

Pierwsza pomoc po ataku terrorysty.

Corocznie w kwietniu, od wielu lat w stolicy powiatu odbywają się spotkania naukowe, które są niezwykle cennymi doświadczeniami dla lekarzy praktyków i klinicystów, a także mieszkańców Powiśla i grona osób niezwiązanych bezpośrednio z medycyną.

W tym roku już po raz szósty odbyły się Dąbrowskie Spotkania Kliniczne. To niezwykłe, medyczne wydarzenie w tym roku poświęcone jest „Zdrowiu kobiety w codziennej pracy lekarzy praktyków”.

Tegoroczne, kwietniowe spotkania naukowe rozpoczęły się 5 kwietnia. W tym dniu na rynku w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się pokaz pierwszej pomocy po ataku terrorysty na przypadkowe osoby, w ramach akcji „Nie bój się ratować życia innym”. Zaprezentowano zasady udzielania pierwszej pomocy potencjalnym ofiarom takiego zdarzenia, a przede wszystkim pokazano jak przełamywać opór i strach przed działaniem w sytuacjach ekstremalnych.

Pokaz, który był zarazem testem koordynacji działań dla służb ratowniczych z naszego regionu został zaprezentowany przez Andrzeja Dziedzica (Biuro Doradczo-Usługowe BHP),  funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz dąbrowski i mielecki Zespół Pogotowia Ratunkowego. W tym dniu odbyły się także ćwiczenia praktyczne z resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO) wraz z zasadami użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED).

Współorganizatorami tego ważnego wydarzenia byli: Lesław Wieczorek Starosta Dąbrowski wraz ze Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, Krzysztof Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej wraz z Urzędem Miejskim, Koło Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Biuro Doradczo-Usługowe BHP Andrzeja Dziedzica.

VI Dąbrowskie Spotkania Kliniczne zostały zrealizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego i Naukowego konferencji jest pomysłodawca konferencji i fundator Fundacji Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego – Prof. zw. dr hab. n. med. Ireneusz Kotela.

mags

Corocznie w kwietniu, od wielu lat w stolicy powiatu odbywają się spotkania naukowe, które są niezwykle cennymi doświadczeniami dla lekarzy praktyków i klinicystów, a także mieszkańców Powiśla i grona osób niezwiązanych bezpośrednio z medycyną. W tym roku już po raz szósty odbyły się Dąbrowskie Spotkania Kliniczne. To niezwykłe, medyczne wydarzenie w tym roku poświęcone jest „Zdrowiu kobiety w codziennej pracy lekarzy praktyków”. Tegoroczne, kwietniowe spotkania naukowe rozpoczęły się 5 kwietnia. W tym dniu na rynku w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się pokaz pierwszej pomocy po ataku terrorysty na przypadkowe osoby, w ramach akcji „Nie bój się ratować życia innym”. Zaprezentowano zasady udzielania pierwszej pomocy potencjalnym ofiarom takiego zdarzenia, a przede wszystkim pokazano jak przełamywać opór i strach przed działaniem w sytuacjach ekstremalnych. Pokaz, który był zarazem testem koordynacji działań dla służb ratowniczych z naszego regionu został zaprezentowany przez Andrzeja Dziedzica (Biuro Doradczo-Usługowe BHP),  funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz dąbrowski i mielecki Zespół Pogotowia Ratunkowego. W tym dniu odbyły się także ćwiczenia praktyczne z resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO) wraz z zasadami użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Współorganizatorami tego ważnego wydarzenia byli: Lesław Wieczorek Starosta Dąbrowski wraz ze Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, Krzysztof Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej wraz z Urzędem Miejskim, Koło Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Biuro Doradczo-Usługowe BHP Andrzeja Dziedzica. VI Dąbrowskie Spotkania Kliniczne zostały zrealizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego i Naukowego konferencji jest pomysłodawca konferencji i fundator Fundacji Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego – Prof. zw. dr hab. n. med. Ireneusz Kotela. mags