Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Pierwsza pomoc” rozpoczęła V Dąbrowskie Spotkania Kliniczne

„Pierwsza pomoc” rozpoczęła V Dąbrowskie Spotkania Kliniczne

„Pierwsza pomoc” rozpoczęła V Dąbrowskie Spotkania Kliniczne

Profesjonalny pokaz ćwiczeń praktycznych ratownictwa medycznego z zakresu pierwszej pomocy udzielanej ofiarom wypadku drogowego rozpoczął pierwszy dzień 5. Dąbrowskich Spotkań Klinicznych, które odbywają się z inicjatywy Fundacji Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego przy współpracy z Urzędem Miejskim i Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej i Biurem Doradczo-Usługowym BHP Andrzej Dziedzic.

13 kwietnia 2018 r. najwięcej uwagi poświęcono udzielaniu pierwszej pomocy. W godzinach porannych na placu przed Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się profesjonalny pokaz ćwiczeń praktycznych ratownictwa medycznego z zakresu pierwszej pomocy udzielanej ofiarom wypadku drogowego. W symulacji wypadku brali udział dąbrowscy strażacy, policjanci, a także ratownicy medyczni, którzy pokazali jak należy używać defibrylatora AED.

Pierwsza pomoc w ramach akcji: NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!© z Biurem Doradczo-Usługowym BHP Andrzej Dziedzic w przestrzeni publicznej obejmowała symulację zdarzenia wypadkowego na drodze oraz ćwiczenia praktyczne z resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO) wraz z zasadami użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED).

Wszyscy, którzy zgromadzili się na rynku byli świadkami symulowanego wypadku, podjęcia pierwszej pomocy przez świadków zdarzenia, a następnie kontynuowania jej przez Policję, Państwową Straż Pożarną i Pogotowie Ratunkowe. Mogli również poznać zasady użycia AED.

Fotografia z ćwiczeń

W dalszej części w w Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej obyły się pokazy ratownictwa medycznego, w które wpisały się praktyczne ćwiczenia RKO oraz AED na fantomach: dorosłego, dziecka i niemowlęcia.

Mieszkańcy mogli również skorzystać z badań spirometrycznych, które prowadzone były w specjalnym spirobusie zaparkowanym przed Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, w ramach projektu LIFE – Małopolska w zdrowej atmosferze.

logotyp

Całe przedsięwzięcie obejmujące ćwiczenia praktyczne i konferencję naukową dofinansowane jest ze środków Województwa Małopolskiego.

logotypy

www.dabrowatar.pl/mags

Videorelacja z pierwszego dnia 5 Dąbrowskich Spotkań Klinicznych:
Profesjonalny pokaz ćwiczeń praktycznych ratownictwa medycznego z zakresu pierwszej pomocy udzielanej ofiarom wypadku drogowego rozpoczął pierwszy dzień 5. Dąbrowskich Spotkań Klinicznych, które odbywają się z inicjatywy Fundacji Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego przy współpracy z Urzędem Miejskim i Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej i Biurem Doradczo-Usługowym BHP Andrzej Dziedzic. 13 kwietnia 2018 r. najwięcej uwagi poświęcono udzielaniu pierwszej pomocy. W godzinach porannych na placu przed Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się profesjonalny pokaz ćwiczeń praktycznych ratownictwa medycznego z zakresu pierwszej pomocy udzielanej ofiarom wypadku drogowego. W symulacji wypadku brali udział dąbrowscy strażacy, policjanci, a także ratownicy medyczni, którzy pokazali jak należy używać defibrylatora AED. Pierwsza pomoc w ramach akcji: NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!© z Biurem Doradczo-Usługowym BHP Andrzej Dziedzic w przestrzeni publicznej obejmowała symulację zdarzenia wypadkowego na drodze oraz ćwiczenia praktyczne z resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO) wraz z zasadami użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Wszyscy, którzy zgromadzili się na rynku byli świadkami symulowanego wypadku, podjęcia pierwszej pomocy przez świadków zdarzenia, a następnie kontynuowania jej przez Policję, Państwową Straż Pożarną i Pogotowie Ratunkowe. Mogli również poznać zasady użycia AED. W dalszej części w w Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej obyły się pokazy ratownictwa medycznego, w które wpisały się praktyczne ćwiczenia RKO oraz AED na fantomach: dorosłego, dziecka i niemowlęcia. Mieszkańcy mogli również skorzystać z badań spirometrycznych, które prowadzone były w specjalnym spirobusie zaparkowanym przed Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, w ramach projektu LIFE – Małopolska w zdrowej atmosferze. Całe przedsięwzięcie obejmujące ćwiczenia praktyczne i konferencję naukową dofinansowane jest ze środków Województwa Małopolskiego. www.dabrowatar.pl/mags Videorelacja z pierwszego dnia 5 Dąbrowskich Spotkań Klinicznych: