Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pierwsze dopłaty na kontach rolników

Pierwsze dopłaty na kontach rolników

Około siedmiu i pół tysiąca mieszkańców wsi z powiatu tarnowskiego w najbliższych dniach otrzyma dofinansowanie z Unii Europejskiej. Dziś ruszyły pierwsze przelewy na konta rolników. Na początek dopłaty bezpośrednie dostaną ci, którzy najwcześniej złożyli wnioski – mówi kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnowie Małgorzata Kura. 

Pozostali rolnicy otrzymają dopłaty do końca roku. Do każdego hektara, gospodarz dostanie z Unii Europejskiej około 500 złotych. Pieniądze będą musiały wystarczyć na rok. A tymczasem mieszkańcy wsi narzekają, że z pola ciężko jest żyć. Eksperci szacują, że dzięki dopłatom, średni dochód rodzin rolniczych powinien wzrosnąć z 60 do 75 procent osiąganego przez mieszkańców miast. Polscy rolnicy w ramach dopłat bezpośrednich otrzymają około 8 miliardów rocznie wraz z dofinansowaniem z budżetu krajowego. 

Źródło: Radio MAKS

Około siedmiu i pół tysiąca mieszkańców wsi z powiatu tarnowskiego w najbliższych dniach otrzyma dofinansowanie z Unii Europejskiej. Dziś ruszyły pierwsze przelewy na konta rolników. Na początek dopłaty bezpośrednie dostaną ci, którzy najwcześniej złożyli wnioski – mówi kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnowie Małgorzata Kura.  Pozostali rolnicy otrzymają dopłaty do końca roku. Do każdego hektara, gospodarz dostanie z Unii Europejskiej około 500 złotych. Pieniądze będą musiały wystarczyć na rok. A tymczasem mieszkańcy wsi narzekają, że z pola ciężko jest żyć. Eksperci szacują, że dzięki dopłatom, średni dochód rodzin rolniczych powinien wzrosnąć z 60 do 75 procent osiąganego przez mieszkańców miast. Polscy rolnicy w ramach dopłat bezpośrednich otrzymają około 8 miliardów rocznie wraz z dofinansowaniem z budżetu krajowego.  Źródło: Radio MAKS