Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pierwsze dopłaty na kontach rolników

Pierwsze dopłaty na kontach rolników

Pierwsze dopłaty na kontach rolników

Około siedmiu i pół tysiąca mieszkańców wsi z powiatu tarnowskiego w najbliższych dniach otrzyma dofinansowanie z Unii Europejskiej. Dziś ruszyły pierwsze przelewy na konta rolników. Na początek dopłaty bezpośrednie dostaną ci, którzy najwcześniej złożyli wnioski – mówi kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnowie Małgorzata Kura. 

Pozostali rolnicy otrzymają dopłaty do końca roku. Do każdego hektara, gospodarz dostanie z Unii Europejskiej około 500 złotych. Pieniądze będą musiały wystarczyć na rok. A tymczasem mieszkańcy wsi narzekają, że z pola ciężko jest żyć. Eksperci szacują, że dzięki dopłatom, średni dochód rodzin rolniczych powinien wzrosnąć z 60 do 75 procent osiąganego przez mieszkańców miast. Polscy rolnicy w ramach dopłat bezpośrednich otrzymają około 8 miliardów rocznie wraz z dofinansowaniem z budżetu krajowego. 

Źródło: Radio MAKS

Około siedmiu i pół tysiąca mieszkańców wsi z powiatu tarnowskiego w najbliższych dniach otrzyma dofinansowanie z Unii Europejskiej. Dziś ruszyły pierwsze przelewy na konta rolników. Na początek dopłaty bezpośrednie dostaną ci, którzy najwcześniej złożyli wnioski – mówi kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnowie Małgorzata Kura.  Pozostali rolnicy otrzymają dopłaty do końca roku. Do każdego hektara, gospodarz dostanie z Unii Europejskiej około 500 złotych. Pieniądze będą musiały wystarczyć na rok. A tymczasem mieszkańcy wsi narzekają, że z pola ciężko jest żyć. Eksperci szacują, że dzięki dopłatom, średni dochód rodzin rolniczych powinien wzrosnąć z 60 do 75 procent osiąganego przez mieszkańców miast. Polscy rolnicy w ramach dopłat bezpośrednich otrzymają około 8 miliardów rocznie wraz z dofinansowaniem z budżetu krajowego.  Źródło: Radio MAKS