Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
 1. Pierwsze Powiatowe Targi Edukacyjne już za nami

Pierwsze Powiatowe Targi Edukacyjne już za nami

Pierwsze Powiatowe Targi Edukacyjne już za nami

25 stycznia 2023 roku w Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się pierwsze Powiatowe Targi Edukacyjne dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych, których organizatorem było Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej wraz ze szkołami ponadpodstawowymi z powiatu dąbrowskiego.

Wydarzenie, które otworzył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek zgromadziło ponad 600 dzieci klas ósmych wraz z opiekunami. Obecni byli również Wicestarosta Krzysztof Bryk, Przewodnicząca Powiatu Dąbrowskiego dr Marta Chrabąszcz, Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Dorota Bolek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz dyrektorzy szkół i poradni psychologiczno-pedagogicznej. Po uroczystym powitaniu młodzież mogła zapoznać się z krótką prezentacją szkół zawartą w prelekcji filmowej.

Ofertę edukacyjną zaprezentowały:

 • I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z dyrektorem Michałem Wolakiem
  (https://lo-dabrowa-tarnowska.pl/)
 • Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z dyrektorem Robertem Panterą
  (http://zsdt.edu.pl/)
 • Zespół Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu wraz z dyrektorem Jarosławem Boryczką
  (https://zspbren.pl/)
 • Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie wraz z dyrektor Magdaleną Mach-Surowiec
  (https://www.pceikz.pl/)

Przedsięwzięcie miało na celu przedstawienie bogatej oferty edukacyjnej szkół, a tym samym ułatwienie młodzieży wyboru kolejnego etapu nauki. Na stoiskach można było zapoznać się z propozycjami każdej z placówek oświatowych i możliwościami rozwoju w poszczególnych zawodach. Biorąc pod uwagę różnorodność prezentowanych ofert tegoroczna odsłona wydarzenia była bardzo inspirująca i zaowocuje wieloma dobrymi decyzjami co do wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

Do targów włączyły się takie instytucje jak Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z dyrektorem Mariolą Kobos i Ochotnicze Hufce Pracy na czele z dyrektorami Grażyną Kochanek oraz Adamem Potempą. Na stoiskach uczniowie mieli możliwość spotkania z doradcą zawodowym, który pomógł im sprecyzować preferencje dotyczące szkoły, do której chcieli by uczęszczać. Oprócz tego można było uzyskać istotne informacje dotyczące edukacji w naszym powiecie.

Mamy nadzieję, że Powiatowe Targi Edukacyjne zachęcą młodzież do wyboru szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu.

25 stycznia 2023 roku w Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się pierwsze Powiatowe Targi Edukacyjne dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych, których organizatorem było Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej wraz ze szkołami ponadpodstawowymi z powiatu dąbrowskiego. Wydarzenie, które otworzył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek zgromadziło ponad 600 dzieci klas ósmych wraz z opiekunami. Obecni byli również Wicestarosta Krzysztof Bryk, Przewodnicząca Powiatu Dąbrowskiego dr Marta Chrabąszcz, Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Dorota Bolek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz dyrektorzy szkół i poradni psychologiczno-pedagogicznej. Po uroczystym powitaniu młodzież mogła zapoznać się z krótką prezentacją szkół zawartą w prelekcji filmowej. Ofertę edukacyjną zaprezentowały: I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z dyrektorem Michałem Wolakiem(https://lo-dabrowa-tarnowska.pl/) Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z dyrektorem Robertem Panterą(http://zsdt.edu.pl/) Zespół Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu wraz z dyrektorem Jarosławem Boryczką(https://zspbren.pl/) Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie wraz z dyrektor Magdaleną Mach-Surowiec(https://www.pceikz.pl/) Przedsięwzięcie miało na celu przedstawienie bogatej oferty edukacyjnej szkół, a tym samym ułatwienie młodzieży wyboru kolejnego etapu nauki. Na stoiskach można było zapoznać się z propozycjami każdej z placówek oświatowych i możliwościami rozwoju w poszczególnych zawodach. Biorąc pod uwagę różnorodność prezentowanych ofert tegoroczna odsłona wydarzenia była bardzo inspirująca i zaowocuje wieloma dobrymi decyzjami co do wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Do targów włączyły się takie instytucje jak Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z dyrektorem Mariolą Kobos i Ochotnicze Hufce Pracy na czele z dyrektorami Grażyną Kochanek oraz Adamem Potempą. Na stoiskach uczniowie mieli możliwość spotkania z doradcą zawodowym, który pomógł im sprecyzować preferencje dotyczące szkoły, do której chcieli by uczęszczać. Oprócz tego można było uzyskać istotne informacje dotyczące edukacji w naszym powiecie. Mamy nadzieję, że Powiatowe Targi Edukacyjne zachęcą młodzież do wyboru szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu.