Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej

Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej

Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej

Idea utworzenia WTZ-u zrodziła się znacznie wcześniej. Wolontariusze ze Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” „zarazili” pomysłem burmistrza Stanisława Początka oraz władze powiatu dąbrowskiego. Przychylny klimat w Małopolski Urzędzie Wojewódzkim sprawił, że znalazły się pieniądze na wyposażenie WTZ-u i działalność bieżącą placówki. 
Efekty, pozytywne rzecz jasna, pracy z niepełnosprawnymi są widoczne od kilku miesięcy. W repertuarze uczestników jest już kilka nowych piosenek, z którymi podopieczni WTZ-u pokazują się publicznie, bez jakiejkolwiek tremy. W pracowni plastycznej na co dzień rozwijają swoje zdolności artystyczne, które jeszcze niedawno były całkiem uśpione. Jubileuszową uroczystość rozpoczęła msza w intencji uczestników i opiekunów. Potem podopieczni dąbrowskiego WTZ-u wystawili spektakl, do którego choreografię przygotowała Elżbieta Gwizd. Przy okazji otwarto wystawę twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. (MIR) 

Źródło: Dziennik Polski

Idea utworzenia WTZ-u zrodziła się znacznie wcześniej. Wolontariusze ze Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” „zarazili” pomysłem burmistrza Stanisława Początka oraz władze powiatu dąbrowskiego. Przychylny klimat w Małopolski Urzędzie Wojewódzkim sprawił, że znalazły się pieniądze na wyposażenie WTZ-u i działalność bieżącą placówki.  Efekty, pozytywne rzecz jasna, pracy z niepełnosprawnymi są widoczne od kilku miesięcy. W repertuarze uczestników jest już kilka nowych piosenek, z którymi podopieczni WTZ-u pokazują się publicznie, bez jakiejkolwiek tremy. W pracowni plastycznej na co dzień rozwijają swoje zdolności artystyczne, które jeszcze niedawno były całkiem uśpione. Jubileuszową uroczystość rozpoczęła msza w intencji uczestników i opiekunów. Potem podopieczni dąbrowskiego WTZ-u wystawili spektakl, do którego choreografię przygotowała Elżbieta Gwizd. Przy okazji otwarto wystawę twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. (MIR)  Źródło: Dziennik Polski