Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Piknik historyczny pod Wieżycą

Piknik historyczny pod Wieżycą

Piknik historyczny pod Wieżycą

W dniu 29 października korzystając ze sprzyjającej aury Poczet Bagiennych z Wieżycy zaprosił na przedpole grodu uczniów klas 4a i 4b ze Szkoły Podstawowej w Oleśnie.  Organizatorzy opowiadali o architekturze wieży oraz o średniowiecznym stroju, uzbrojeniu i obyczajach. Można było przywdziać hełm i sprawdzić ile ważył miecz czy kolczuga. Rodzice uczniów zakupili produkty na poczęstunek dla uczestników, który organizatorzy przyrządzili nad ogniskiem na replice stosownego do omawianej epoki rusztu. Na zakończenie przedstawiciele młodzieży wręczyli Wojciechowi z Bagien pamiątkowy dyplom i upominek. To już drugie tegoroczne nieodpłatne spotkanie z uczniami tej szkoły. W czerwcu ich starsi koledzy uczestniczyli w warsztatach lepienia glinianych naczyń.

Ponieważ mamy już wykończony jeden z poziomów wieży możemy prowadzić podobne zajęcia z zakresu edukacji historycznej również po zakończeniu sezonu plenerowego. Niestety nadal poszukujemy sponsorów, którzy pokryli by koszty sprowadzenia instruktorów i zakupu materiałów na warsztaty.

Osoby i instytucje chcące wspomóc nasze działania prosimy o kontakt tel .609484321 lub e-mail maniak1717@interia.pl

Poczet Bagiennych z Wieżycy

W dniu 29 października korzystając ze sprzyjającej aury Poczet Bagiennych z Wieżycy zaprosił na przedpole grodu uczniów klas 4a i 4b ze Szkoły Podstawowej w Oleśnie.  Organizatorzy opowiadali o architekturze wieży oraz o średniowiecznym stroju, uzbrojeniu i obyczajach. Można było przywdziać hełm i sprawdzić ile ważył miecz czy kolczuga. Rodzice uczniów zakupili produkty na poczęstunek dla uczestników, który organizatorzy przyrządzili nad ogniskiem na replice stosownego do omawianej epoki rusztu. Na zakończenie przedstawiciele młodzieży wręczyli Wojciechowi z Bagien pamiątkowy dyplom i upominek. To już drugie tegoroczne nieodpłatne spotkanie z uczniami tej szkoły. W czerwcu ich starsi koledzy uczestniczyli w warsztatach lepienia glinianych naczyń. Ponieważ mamy już wykończony jeden z poziomów wieży możemy prowadzić podobne zajęcia z zakresu edukacji historycznej również po zakończeniu sezonu plenerowego. Niestety nadal poszukujemy sponsorów, którzy pokryli by koszty sprowadzenia instruktorów i zakupu materiałów na warsztaty. Osoby i instytucje chcące wspomóc nasze działania prosimy o kontakt tel .609484321 lub e-mail maniak1717@interia.pl Poczet Bagiennych z Wieżycy