Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Piknik integracyjny w Brniu

Piknik integracyjny w Brniu

Piknik integracyjny w Brniu

25 września w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbył się finał konkursu plastycznego, w ramach projektu, pn. „Otwarci na patriotyzm” – Aktywizacja Społeczna Osób Niepełnosprawnych, realizowanym przy wsparciu finansowym środków PEFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.   

W ramach konkursu podopieczni jednostek oraz stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych znajdujących się na terenie powiatu dąbrowskiego i tarnowskiego wykonywali pracę plastyczną w formie plakatu nawiązują tematem do ważnych wydarzeń historycznych, które miały miejsce po 1918 roku z uwzględnieniem osób mających wkład w budowanie wolnej i niepodległej Polski. Do konkursu zgłosiły się Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczego w Kupieninie wraz z Niepubliczną Szkołą Specjalną Przysposabiająca do Pracy w Kupieninie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowodworzu oraz  Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy.

W dniu wczorajszym Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski wręczył zwycięskim jednostkom nagrody, a pozostałym uczestnikom konkursu zestawy upominków. Starosta zwracając się do podopiecznych jednostek, pogratulował wszystkim wspaniałych prac i życzył udanej zabawy podczas pikniku.

I miejsce w konkursie zajęli podopieczni Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Kupienienie wraz z Niepubliczną Szkołą Specjalną Przysposabiającą do Pracy w Kupieninie, II miejsce Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast III Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy. Wystawa wszystkich prac zgłoszonych do konkursu prezentowana jest w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.

W połączeniu z finałem konkursu plastycznego został zorganizowany piknik integracyjny, w ramach którego na wszystkich podopiecznych jednostek czekało mnóstwo atrakcji m.in. różnego rodzaju konkursy i zabawy prowadzone przez profesjonalnego wodzireja oraz warsztaty plastyczne. Dla wszystkich został również przygotowany catering.

To już kolejne przedsięwzięcie zrealizowane przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego na rzecz osób niepełnosprawnych.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym środków PFRON
będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego

25 września w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbył się finał konkursu plastycznego, w ramach projektu, pn. „Otwarci na patriotyzm” – Aktywizacja Społeczna Osób Niepełnosprawnych, realizowanym przy wsparciu finansowym środków PEFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.    W ramach konkursu podopieczni jednostek oraz stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych znajdujących się na terenie powiatu dąbrowskiego i tarnowskiego wykonywali pracę plastyczną w formie plakatu nawiązują tematem do ważnych wydarzeń historycznych, które miały miejsce po 1918 roku z uwzględnieniem osób mających wkład w budowanie wolnej i niepodległej Polski. Do konkursu zgłosiły się Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczego w Kupieninie wraz z Niepubliczną Szkołą Specjalną Przysposabiająca do Pracy w Kupieninie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowodworzu oraz  Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy. W dniu wczorajszym Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski wręczył zwycięskim jednostkom nagrody, a pozostałym uczestnikom konkursu zestawy upominków. Starosta zwracając się do podopiecznych jednostek, pogratulował wszystkim wspaniałych prac i życzył udanej zabawy podczas pikniku. I miejsce w konkursie zajęli podopieczni Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Kupienienie wraz z Niepubliczną Szkołą Specjalną Przysposabiającą do Pracy w Kupieninie, II miejsce Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast III Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy. Wystawa wszystkich prac zgłoszonych do konkursu prezentowana jest w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. W połączeniu z finałem konkursu plastycznego został zorganizowany piknik integracyjny, w ramach którego na wszystkich podopiecznych jednostek czekało mnóstwo atrakcji m.in. różnego rodzaju konkursy i zabawy prowadzone przez profesjonalnego wodzireja oraz warsztaty plastyczne. Dla wszystkich został również przygotowany catering. To już kolejne przedsięwzięcie zrealizowane przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego na rzecz osób niepełnosprawnych. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego