Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Piknik Rycerski

Piknik Rycerski

Piknik Rycerski

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 6 czerwca br. w Oleśnicy odbyła się pierwsza impreza historyczna będąca zarazem naborem do bractwa rycerskiego. Na przedpolu budowanego tam grodu Tarnowskie Bractwo Rycerskie „Gladii Amici" dowodzone przez Sławomira Batora z Dąbrowy Tarnowskiej rozbiło trzynastowieczny obóz.

Podczas ośmiogodzinnego pokazu można było uczestniczyć w życiu codziennym tamtych czasów, spróbować swych sił w strzelaniu z łuku i procy, rzucie dzidą i walce na miecze.

Po tych emocjach posilano się kiełbasą i podpłomykami przygotowanymi na ognisku przez członkinie Bractwa.
Chętnych nie brakowało – pojawiło się ponad sto osób, dorośli młodzież i dzieci, w tym zorganizowane grupy uczniów: z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, ZSP w Brniu i Gimnazjum w Oleśnie. Do ostatnich chwil dwudziestoosobowa grupa w strojach epokowych zabawiała mieszkańców Powiśla. Pomysłodawcy Andrzelika i Wojciech Maniak niezmiernie cieszą się z tak dużego odzewu i już myślą nad dwoma następnymi scenariuszami – jednym związanym z drugą wojną światową i kolejnym powiązanym ze zbliżająca się 600 – tną rocznicą parafii w Oleśnie.

Osoby chcące należeć do bractwa rycerskiego w Dąbrowie Tarnowskiej lub Tarnowie oraz wszystkich tych, którzy chcą wspierać dalsze działania prosimy o kontakt tel: 0609 484 321, e- mail maniak1717@interia.pl.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 6 czerwca br. w Oleśnicy odbyła się pierwsza impreza historyczna będąca zarazem naborem do bractwa rycerskiego. Na przedpolu budowanego tam grodu Tarnowskie Bractwo Rycerskie „Gladii Amici" dowodzone przez Sławomira Batora z Dąbrowy Tarnowskiej rozbiło trzynastowieczny obóz. Podczas ośmiogodzinnego pokazu można było uczestniczyć w życiu codziennym tamtych czasów, spróbować swych sił w strzelaniu z łuku i procy, rzucie dzidą i walce na miecze. Po tych emocjach posilano się kiełbasą i podpłomykami przygotowanymi na ognisku przez członkinie Bractwa.Chętnych nie brakowało – pojawiło się ponad sto osób, dorośli młodzież i dzieci, w tym zorganizowane grupy uczniów: z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, ZSP w Brniu i Gimnazjum w Oleśnie. Do ostatnich chwil dwudziestoosobowa grupa w strojach epokowych zabawiała mieszkańców Powiśla. Pomysłodawcy Andrzelika i Wojciech Maniak niezmiernie cieszą się z tak dużego odzewu i już myślą nad dwoma następnymi scenariuszami – jednym związanym z drugą wojną światową i kolejnym powiązanym ze zbliżająca się 600 – tną rocznicą parafii w Oleśnie. Osoby chcące należeć do bractwa rycerskiego w Dąbrowie Tarnowskiej lub Tarnowie oraz wszystkich tych, którzy chcą wspierać dalsze działania prosimy o kontakt tel: 0609 484 321, e- mail maniak1717@interia.pl.