Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Platynowa Płyta Chodnikowa dla powiatu dąbrowskiego

Platynowa Płyta Chodnikowa dla powiatu dąbrowskiego

Platynowa Płyta Chodnikowa dla powiatu dąbrowskiego

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski przyznało nagrody dla samorządów wyróżniających się w budowie chodników oraz ścieżek rowerowych w Małopolsce.

W gronie laureatów IX edycji Konkursu im. Grzegorza Stecha „Bezpieczne drogi w Małopolsce – budujemy chodniki i ścieżki rowerowe" znalazł się powiat dąbrowski, który otrzymał I miejsce i tytuł „Bezpieczne drogi w Małopolsce – Najlepszy Powiat w 2016r. PLATYNOWA PŁYTA CHODNIKOWA".

To piękne wyróżnienie dla powiatu dąbrowskiego odebrała w imieniu Starosty Dąbrowskiego Mariola Smolorz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Spotkanie odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski w Krakowie w dniu 19 grudnia 2017 roku.

Celem konkursu jest wyróżnienie samorządów za inicjatywy podnoszące bezpieczeństwo ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem budowy chodników przy drogach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych oraz ścieżek rowerowych.

Powiat Dąbrowski w 2016 roku wybudował 4097,65 mb chodników za kwotę ponad 2,2 mln zł oraz 359 mb ścieżek rowerowych za kwotę ponad 136 tys. zł.

Odbudowa i poprawa stanu istniejących dróg, działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i poprawa spójności komunikacyjnej powiatu to działania dzięki, którym poprawiło się bezpieczeństwo na drogach w naszym regionie.

W trakcie realizacji zadań związanych z budową chodników i ścieżek pieszo – rowerowych zostały przebudowane skrzyżowania dróg. Wybudowano azyle dla pieszych, zamontowano aktywne przejścia, wykonano zatoki autobusowe. Ważnym elementem, który wpłynął na poprawę bezpieczeństwa na drogach było również przebudowanie mostów, które ulegały degradacji oraz nie były przystosowane tonażowo do obecnych standardów.

W okresie letnim systematycznie wykaszane są rowy przy drogach powiatowych, co dodatkowo wpływa na poprawę widoczności na drodze dla kierowców. W okresie zimowym prowadzona jest akcja zimowego utrzymania dróg, co poprawia bezpieczeństwo poruszania się po drodze.

Msmol

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski przyznało nagrody dla samorządów wyróżniających się w budowie chodników oraz ścieżek rowerowych w Małopolsce. W gronie laureatów IX edycji Konkursu im. Grzegorza Stecha „Bezpieczne drogi w Małopolsce – budujemy chodniki i ścieżki rowerowe" znalazł się powiat dąbrowski, który otrzymał I miejsce i tytuł „Bezpieczne drogi w Małopolsce – Najlepszy Powiat w 2016r. PLATYNOWA PŁYTA CHODNIKOWA". To piękne wyróżnienie dla powiatu dąbrowskiego odebrała w imieniu Starosty Dąbrowskiego Mariola Smolorz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Spotkanie odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski w Krakowie w dniu 19 grudnia 2017 roku. Celem konkursu jest wyróżnienie samorządów za inicjatywy podnoszące bezpieczeństwo ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem budowy chodników przy drogach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych oraz ścieżek rowerowych. Powiat Dąbrowski w 2016 roku wybudował 4097,65 mb chodników za kwotę ponad 2,2 mln zł oraz 359 mb ścieżek rowerowych za kwotę ponad 136 tys. zł. Odbudowa i poprawa stanu istniejących dróg, działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i poprawa spójności komunikacyjnej powiatu to działania dzięki, którym poprawiło się bezpieczeństwo na drogach w naszym regionie. W trakcie realizacji zadań związanych z budową chodników i ścieżek pieszo – rowerowych zostały przebudowane skrzyżowania dróg. Wybudowano azyle dla pieszych, zamontowano aktywne przejścia, wykonano zatoki autobusowe. Ważnym elementem, który wpłynął na poprawę bezpieczeństwa na drogach było również przebudowanie mostów, które ulegały degradacji oraz nie były przystosowane tonażowo do obecnych standardów. W okresie letnim systematycznie wykaszane są rowy przy drogach powiatowych, co dodatkowo wpływa na poprawę widoczności na drodze dla kierowców. W okresie zimowym prowadzona jest akcja zimowego utrzymania dróg, co poprawia bezpieczeństwo poruszania się po drodze. Msmol
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG