1. Plener malarski poświęcony Śp. Ks. Prałatowi Józefowi Porembie

Plener malarski poświęcony Śp. Ks. Prałatowi Józefowi Porembie

w Domu Parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej.
Serdecznie zapraszamy!

W sobotę i niedzielę na placu przy kościele parafialnym pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbywał się plener malarski pn. „Ks. Józef Poremba i Jego dzieła”. Uczestnikami byli artyści, malarze z Powiśla Dąbrowskiego jak również młodzież i dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych w Dąbrowskim Domu Kultury, którzy w dowolnej technice plastycznej przedstawiali wybrany budynek związany z osobą Śp. Księdza Prałata lub nawiązujący do Jego działalności społecznej. Wydarzenie to było kontynuacją projektu samorządu powiatowego poświęconego osobie Księdza Prałata Józefa Poremby. W ramach tego przedsięwzięcia, w dniu 16 marca 2021 roku, zorganizowany został konkurs wiedzy pn. „Ks. Józef Poremba – w służbie Bogu i małej ojczyźnie” skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego. Uroczyste podsumowanie pleneru malarskiego i otwarcie wystawy prac odbędzie się w sobotę 18 września 2021 roku o godzinie 19:00 w Domu Parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej. Serdecznie zapraszamy!