Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Plener malarski poświęcony Śp. Ks. Prałatowi Józefowi Porembie

Plener malarski poświęcony Śp. Ks. Prałatowi Józefowi Porembie

Plener malarski poświęcony Śp. Ks. Prałatowi Józefowi Porembie

W sobotę i niedzielę na placu przy kościele parafialnym pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbywał się plener malarski pn. „Ks. Józef Poremba i Jego dzieła”.

Uczestnikami byli artyści, malarze z Powiśla Dąbrowskiego jak również młodzież i dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych w Dąbrowskim Domu Kultury, którzy w dowolnej technice plastycznej przedstawiali wybrany budynek związany z osobą Śp. Księdza Prałata lub nawiązujący do Jego działalności społecznej.

Wydarzenie to było kontynuacją projektu samorządu powiatowego poświęconego osobie Księdza Prałata Józefa Poremby. W ramach tego przedsięwzięcia, w dniu 16 marca 2021 roku, zorganizowany został konkurs wiedzy pn. „Ks. Józef Poremba – w służbie Bogu i małej ojczyźnie” skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego.

Uroczyste podsumowanie pleneru malarskiego i otwarcie wystawy prac odbędzie się w sobotę 18 września 2021 roku o godzinie 19:00
w Domu Parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej.
Serdecznie zapraszamy!

W sobotę i niedzielę na placu przy kościele parafialnym pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbywał się plener malarski pn. „Ks. Józef Poremba i Jego dzieła”. Uczestnikami byli artyści, malarze z Powiśla Dąbrowskiego jak również młodzież i dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych w Dąbrowskim Domu Kultury, którzy w dowolnej technice plastycznej przedstawiali wybrany budynek związany z osobą Śp. Księdza Prałata lub nawiązujący do Jego działalności społecznej. Wydarzenie to było kontynuacją projektu samorządu powiatowego poświęconego osobie Księdza Prałata Józefa Poremby. W ramach tego przedsięwzięcia, w dniu 16 marca 2021 roku, zorganizowany został konkurs wiedzy pn. „Ks. Józef Poremba – w służbie Bogu i małej ojczyźnie” skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego. Uroczyste podsumowanie pleneru malarskiego i otwarcie wystawy prac odbędzie się w sobotę 18 września 2021 roku o godzinie 19:00 w Domu Parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej. Serdecznie zapraszamy!