Plener malarski w nowej rzeczywistości

XI Plener malarski „Barwy Dąbrowy” organizowany od lat przez Dąbrowski Dom Kultury i Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego miał w 2022 roku szczególny przebieg, wymuszony przez zewnętrzne okoliczności. Brak możliwości zapewnienia noclegów dla gości zewnętrznych (schronisko młodzieżowe w Dąbrowie Tarnowskiej udostępnione uchodźcom wojennym z Ukrainy), poważne ograniczenia budżetowe w wyniku kryzysu popandemicznego, to powody czasowej zmiany formuły pleneru.
Organizatorzy w tym roku postanowili ograniczyć udział do miejscowych artystów i skrócić jego trwanie o 3 dni, jednocześnie lokalizując bazę twórców w malowniczym Skowronnem Górnym nad Nidą (w pobliżu Pińczowa).
W plenerze 16-18 września wzięło udział dziewięcioro malarzy: Weronika Anna Brzychczy, Monika Sobiczewska, Janina Mikos, Anna Morawiec, Ewa Łazowska, Uliana Kasimowa, Wiktor Mazur, Edmund Wilk, Stanisław Stroński. O kulinarne przysmaki uczestników pleneru dbała Teresa Kiwior. Efekty twórczej pracy, inspirowane bogatą naturą i ciekawą architekturą, będzie można podziwiać na wystawie, która zostanie uroczyście otwarta w galerii Dąbrowskiego Domu Kultury w sobotnie popołudnie 1 października o godz.17:00.

Przejdź do strony Wydziału Geodezji

Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej

Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej

Małopolskiego

dziennikustaw.gov.pl

monitorpolski.gov.pl

dla województwa małopolskiego

podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie


w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5