Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Poświęcenie organów piszczałkowych w dąbrowskim kościele

Poświęcenie organów piszczałkowych w dąbrowskim kościele

Poświęcenie organów piszczałkowych w dąbrowskim kościele

16 maja 2021 roku Biskup Tarnowski dr Andrzej Jeż podczas uroczystej Mszy św. poświęcił nowe organy piszczałkowe w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Jest to długo wyczekiwany instrument przez tutejszych parafian. Organy mają 38 głosów i są unikatowym instrumentem w stylu niemieckiego romantyzmu. Powstały bardzo szybo, bo w ciągu około 2,5 roku dzięki ofiarności i życzliwości wielu ludzi, w szczególności dąbrowskich parafian.

Inicjatorem ich budowy jest ksiądz proboszcz Stanisław Cyran.

Poświęcenie organ-orkiestry odbyło się dokładnie w 56. rocznicę konsekracji kościoła pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Po mszy świętej odbył się wspaniały koncert Tomasza Orlowa prof. Uniwersytetu Śląskiego.

Z tej okazji została wydana również publikacja pod tytułem „38 głosów. Nowe organy w kościele NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej” opracowana przez księdza dra hab. Jana Bartoszka. Zawiera ona bogato ilustrowaną historię ich budowy.

16 maja 2021 roku Biskup Tarnowski dr Andrzej Jeż podczas uroczystej Mszy św. poświęcił nowe organy piszczałkowe w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Jest to długo wyczekiwany instrument przez tutejszych parafian. Organy mają 38 głosów i są unikatowym instrumentem w stylu niemieckiego romantyzmu. Powstały bardzo szybo, bo w ciągu około 2,5 roku dzięki ofiarności i życzliwości wielu ludzi, w szczególności dąbrowskich parafian. Inicjatorem ich budowy jest ksiądz proboszcz Stanisław Cyran. Poświęcenie organ-orkiestry odbyło się dokładnie w 56. rocznicę konsekracji kościoła pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Po mszy świętej odbył się wspaniały koncert Tomasza Orlowa prof. Uniwersytetu Śląskiego. Z tej okazji została wydana również publikacja pod tytułem „38 głosów. Nowe organy w kościele NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej” opracowana przez księdza dra hab. Jana Bartoszka. Zawiera ona bogato ilustrowaną historię ich budowy.