Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pożegnali zimę, przywitali wiosnę

Pożegnali zimę, przywitali wiosnę

Pożegnali zimę, przywitali wiosnę

W sobotę 19 marca najmłodsi czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarn. powitali najpiękniejszą porę roku - wiosnę. Już z samego rana ruszyliśmy barwnym korowodem spalić Marzannę. Przy dźwiękach bębenka i piszczałek oznajmili wszystkim ostateczne pożegnanie z zimą. 

Gdy Śmierciucha płonęła wołali:

Uczestnicy powitania wiosny do budynku biblioteki wrócili prowadzeni przez Panią Wiosnę i z kolorowo przystrojonym gaikiem, pamiętając o wszystkich przestrogach i wróżbach związanych z tym zwyczajem. Przede wszystkim nie oglądali się za siebie i uważali, aby się nie potknąć, bo to mogłoby przynieść nam pecha w nadchodzącym czasie. 
Po powrocie, mając nadzieję, że zimne dni w najbliższym czasie już nie powrócą, czytali wiosenne wierszyki, fragmenty prozy oraz opowiadali o pierwszych zwiastunach tej pory roku. Tłem do zabaw była muzyka A. Vivaldiego oraz radosny śpiew ptaków. Wszystko to odbywało się przy gorącej herbatce, w miłej i przyjaznej atmosferze. 

 

Źródło: inTARnet.pl

W sobotę 19 marca najmłodsi czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarn. powitali najpiękniejszą porę roku - wiosnę. Już z samego rana ruszyliśmy barwnym korowodem spalić Marzannę. Przy dźwiękach bębenka i piszczałek oznajmili wszystkim ostateczne pożegnanie z zimą.  Gdy Śmierciucha płonęła wołali: Uczestnicy powitania wiosny do budynku biblioteki wrócili prowadzeni przez Panią Wiosnę i z kolorowo przystrojonym gaikiem, pamiętając o wszystkich przestrogach i wróżbach związanych z tym zwyczajem. Przede wszystkim nie oglądali się za siebie i uważali, aby się nie potknąć, bo to mogłoby przynieść nam pecha w nadchodzącym czasie.  Po powrocie, mając nadzieję, że zimne dni w najbliższym czasie już nie powrócą, czytali wiosenne wierszyki, fragmenty prozy oraz opowiadali o pierwszych zwiastunach tej pory roku. Tłem do zabaw była muzyka A. Vivaldiego oraz radosny śpiew ptaków. Wszystko to odbywało się przy gorącej herbatce, w miłej i przyjaznej atmosferze.    Źródło: inTARnet.pl