Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pożegnanie abiturientów w ZSP w Szczucinie

Pożegnanie abiturientów w ZSP w Szczucinie

Pożegnanie abiturientów w ZSP w Szczucinie

Zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych klas maturalnych ZSP w Szczucinie odbyło się 30 kwietnia br. na dziedzińcu Szkoły. W uroczystej akademii szkolnej wziął udział Przewodniczący Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej Robert Kądzielawa, który wręczał nagrody uczniom z najlepszym wynikiem na świadectwie ukończenia szkoły, ufundowane przez Starostę Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego. Powitała przybyłych gości, grono pedagogiczne i zgromadzonych uczniów Dyrektor ZSP Monika Kosińska. W tym roku edukację kończy 131 uczniów, 91 z Liceum Ogólnokształcącego i 40 uczących się w Technikum Mechanicznym i Teleinformatycznym.

Po przywitaniu gości, Dyrektor Szkoły wygłosiła przemówienie do zebranych abiturientów, w którym wskazywała wartości i cele jakimi powinni się kierować uczniowie kończący szkołę, a zaczynający nowy etap dorosłego życia. Dziękowała, wymieniając wszystkich tych uczniów, którzy osiągali liczne sukcesy w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych.

Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Powiatu, który w swoim wystąpieniu mówił jak ważne jest zdobywanie wiedzy, która po latach nagradza wytrwałych i pracowitych oraz zachęcał uczniów do kontynuowania dalszej nauki. Wszystkim przystępującym do matury, życzył jak najlepszych wyników na egzaminach.

Ufundowane przez Starostę Dąbrowskiego nagrody w postaci markowego pióra wiecznego oraz nagród książkowych, Przewodniczący wręczył uczniom o najwyższej średniej na końcowym świadectwie.

Nagrodę o najwyższej wartości otrzymał Michał Miziarski, uczeń klasy IIIa LO, kończąc szkołę ze średnią 5,12 na świadectwie. Dwie równie wartościowe nagrody otrzymały Patrycja Bator z klasy IIIb LO oraz Karolina Malinowska z klasy IIIb LO, obie z wynikiem 5,12 na świadectwie ukończenia szkoły.

W dalszej części akademii przystąpiono do przekazania pocztu sztandarowego przedstawicielom klas młodszych. Po części oficjalnej zgromadzeni goście, wychowawcy i uczniowie szkoły oglądali zaprezentowaną przez uczniów klas II część artystyczną, opowiadającą na wesoło o ewolucji człowieka przez pryzmat różnych osobowości uczniów szkoły średniej.

Zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych klas maturalnych ZSP w Szczucinie odbyło się 30 kwietnia br. na dziedzińcu Szkoły. W uroczystej akademii szkolnej wziął udział Przewodniczący Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej Robert Kądzielawa, który wręczał nagrody uczniom z najlepszym wynikiem na świadectwie ukończenia szkoły, ufundowane przez Starostę Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego. Powitała przybyłych gości, grono pedagogiczne i zgromadzonych uczniów Dyrektor ZSP Monika Kosińska. W tym roku edukację kończy 131 uczniów, 91 z Liceum Ogólnokształcącego i 40 uczących się w Technikum Mechanicznym i Teleinformatycznym. Po przywitaniu gości, Dyrektor Szkoły wygłosiła przemówienie do zebranych abiturientów, w którym wskazywała wartości i cele jakimi powinni się kierować uczniowie kończący szkołę, a zaczynający nowy etap dorosłego życia. Dziękowała, wymieniając wszystkich tych uczniów, którzy osiągali liczne sukcesy w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Powiatu, który w swoim wystąpieniu mówił jak ważne jest zdobywanie wiedzy, która po latach nagradza wytrwałych i pracowitych oraz zachęcał uczniów do kontynuowania dalszej nauki. Wszystkim przystępującym do matury, życzył jak najlepszych wyników na egzaminach. Ufundowane przez Starostę Dąbrowskiego nagrody w postaci markowego pióra wiecznego oraz nagród książkowych, Przewodniczący wręczył uczniom o najwyższej średniej na końcowym świadectwie. Nagrodę o najwyższej wartości otrzymał Michał Miziarski, uczeń klasy IIIa LO, kończąc szkołę ze średnią 5,12 na świadectwie. Dwie równie wartościowe nagrody otrzymały Patrycja Bator z klasy IIIb LO oraz Karolina Malinowska z klasy IIIb LO, obie z wynikiem 5,12 na świadectwie ukończenia szkoły. W dalszej części akademii przystąpiono do przekazania pocztu sztandarowego przedstawicielom klas młodszych. Po części oficjalnej zgromadzeni goście, wychowawcy i uczniowie szkoły oglądali zaprezentowaną przez uczniów klas II część artystyczną, opowiadającą na wesoło o ewolucji człowieka przez pryzmat różnych osobowości uczniów szkoły średniej.