Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pożegnanie biskupa Józefa Gucwy

Pożegnanie biskupa Józefa Gucwy

W Tarnowie rozpoczęły się dziś uroczystości pogrzebowe biskupa Józefa Gucwy. O godz. 15.00 nastąpiło wprowadzenie ciała do Bazyliki Katedralnej i odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Kowalczyka - Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Natomiast jutro o godz. 10.00 w katedrze zostanie odprawiona Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Wiktora Skworca. Następnie ciało Zmarłego zostanie przewiezione do Kąclowej – rodzinnej miejscowości śp. Biskupa.

Tam o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa. Po niej trumna z ciałem zostanie złożona w grobie przy kościele parafialnym.
Przez ostatnie lata długoletni biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej przebywał na emeryturze – godnie znosił chorobę i cierpienie – mówił, że ma ono wielką wartość.
Jutrzejsze uroczystości pogrzebowe transmitować będzie Radio RDN Małopolska od godziny 10.00 – po ich zakończeniu rozmowa z zaproszonymi gośćmi.
O 16.30 i 21.05 Radio zaprasza m.in. na ostatni wywiad z biskupem Józefem Gucwą , którego udzielił rozgłośni w styczniu.

Źródło: RDN - Małopolska

W Tarnowie rozpoczęły się dziś uroczystości pogrzebowe biskupa Józefa Gucwy. O godz. 15.00 nastąpiło wprowadzenie ciała do Bazyliki Katedralnej i odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Kowalczyka - Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Natomiast jutro o godz. 10.00 w katedrze zostanie odprawiona Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Wiktora Skworca. Następnie ciało Zmarłego zostanie przewiezione do Kąclowej – rodzinnej miejscowości śp. Biskupa. Tam o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa. Po niej trumna z ciałem zostanie złożona w grobie przy kościele parafialnym.Przez ostatnie lata długoletni biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej przebywał na emeryturze – godnie znosił chorobę i cierpienie – mówił, że ma ono wielką wartość.Jutrzejsze uroczystości pogrzebowe transmitować będzie Radio RDN Małopolska od godziny 10.00 – po ich zakończeniu rozmowa z zaproszonymi gośćmi.O 16.30 i 21.05 Radio zaprasza m.in. na ostatni wywiad z biskupem Józefem Gucwą , którego udzielił rozgłośni w styczniu. Źródło: RDN - Małopolska