Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Po co kredyt konsolidacyjny w dąbrowskim szpitalu?

Po co kredyt konsolidacyjny w dąbrowskim szpitalu?

Po co kredyt konsolidacyjny w dąbrowskim szpitalu?

Kredyt konsolidacyjny został zaciągnięty w dąbrowskim szpitalu aby zamienić kilka wcześniej zaciągniętych kredytów na lepsze warunki. Średnio o połowę niższe oprocentowanie pozwoli na wydłużenie okresu karencji i spłaty, nie blokuje hipoteki szpitala. Kredyt ten pozwala spłacić kredyt restrukturyzacyjny zaciągnięty na spłatę ustawy 203, pokrycie zobowiązań wobec pracowników szpitala, wykonanie koniecznych prac związanych z modernizacją szpitala zgodnie z wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia.

Spłata zaciągniętego kredytu konsolidacyjnego rozłożona została w ratach. Miesięczne raty spłaty będą oscylowały wokół kilkudziesięciu tysięcy a nie jak wcześniej kiedy to raty przekraczały kwotę 150 tysięcy złotych przy jednoczesnej spłacie nawet czterech kredytów. „Poręczenie kredytu w całości przez powiat to walka o utrzymanie dobrego trendu finansowego szpitala wypracowanego przez ostatnie 3 lata, który doprowadził do dodatniego wyniku finansowego szpitala za ostatnie 2 lata. W szpitalu w dalszym ciągu występują zadania, które muszą być zrealizowane w przyszłości jak np. podwyżki dla pracowników. W budżecie powiatu zarezerwowano kwotę 1.274.000 zł na realizację programu dostosowawczego (remont i rozbudowę oddziału rehabilitacji i izby przyjęć) a także poprawę jakości usług oraz usprawnienia opieki zdrowotnej w ZOZ " – mówi Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski.

Kredyt konsolidacyjny został zaciągnięty w dąbrowskim szpitalu aby zamienić kilka wcześniej zaciągniętych kredytów na lepsze warunki. Średnio o połowę niższe oprocentowanie pozwoli na wydłużenie okresu karencji i spłaty, nie blokuje hipoteki szpitala. Kredyt ten pozwala spłacić kredyt restrukturyzacyjny zaciągnięty na spłatę ustawy 203, pokrycie zobowiązań wobec pracowników szpitala, wykonanie koniecznych prac związanych z modernizacją szpitala zgodnie z wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia. Spłata zaciągniętego kredytu konsolidacyjnego rozłożona została w ratach. Miesięczne raty spłaty będą oscylowały wokół kilkudziesięciu tysięcy a nie jak wcześniej kiedy to raty przekraczały kwotę 150 tysięcy złotych przy jednoczesnej spłacie nawet czterech kredytów. „Poręczenie kredytu w całości przez powiat to walka o utrzymanie dobrego trendu finansowego szpitala wypracowanego przez ostatnie 3 lata, który doprowadził do dodatniego wyniku finansowego szpitala za ostatnie 2 lata. W szpitalu w dalszym ciągu występują zadania, które muszą być zrealizowane w przyszłości jak np. podwyżki dla pracowników. W budżecie powiatu zarezerwowano kwotę 1.274.000 zł na realizację programu dostosowawczego (remont i rozbudowę oddziału rehabilitacji i izby przyjęć) a także poprawę jakości usług oraz usprawnienia opieki zdrowotnej w ZOZ " – mówi Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski.