Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Po odwołaniu dyrektora szpitala w Dąbrowie

Po odwołaniu dyrektora szpitala w Dąbrowie

Po odwołaniu dyrektora szpitala w Dąbrowie

Protestują cztery związki zawodowe działające w dąbrowskim szpitalu. Sprzeciwiają się decyzji zarządu powiatu o odwołaniu dotychczasowego dyrektora placówki Piotra Sachy. Wczoraj jego obowiązki przejęła Teresa Kopczyńska, która kierowała tarnowską przychodnią Kol – Med.

Przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Służby Zdrowia w szpitalu w Dąbrowie Krystyna Zych przekonuje, że pracownicy obawiają się zmian personalnych. Domagają się gwarancji ochrony miejsc pracy. Protestują także członkowie szpitalnej „ Solidarności", lekarze, pielęgniarki i położne. Tymczasem władze powiatu przekonują, że podjęły słuszną decyzję. Starosta Krzysztof Kaczmarski argumentuje, że Piotr Sacha nie spełnił swojego zadania. Szpital ma 6 milionów długu i trzysta pozwów w sądzie w sprawie egzekucji zaległych płac wynikającej z ustawy „203" – przekonuje starosta. Piotr Sacha był dyrektorem szpitala w Dąbrowie od połowy 2001 roku. Kol - Medem ma teraz kierować Marta Owczyńska.

Źródło: Radio MAKS

Protestują cztery związki zawodowe działające w dąbrowskim szpitalu. Sprzeciwiają się decyzji zarządu powiatu o odwołaniu dotychczasowego dyrektora placówki Piotra Sachy. Wczoraj jego obowiązki przejęła Teresa Kopczyńska, która kierowała tarnowską przychodnią Kol – Med. Przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Służby Zdrowia w szpitalu w Dąbrowie Krystyna Zych przekonuje, że pracownicy obawiają się zmian personalnych. Domagają się gwarancji ochrony miejsc pracy. Protestują także członkowie szpitalnej „ Solidarności", lekarze, pielęgniarki i położne. Tymczasem władze powiatu przekonują, że podjęły słuszną decyzję. Starosta Krzysztof Kaczmarski argumentuje, że Piotr Sacha nie spełnił swojego zadania. Szpital ma 6 milionów długu i trzysta pozwów w sądzie w sprawie egzekucji zaległych płac wynikającej z ustawy „203" – przekonuje starosta. Piotr Sacha był dyrektorem szpitala w Dąbrowie od połowy 2001 roku. Kol - Medem ma teraz kierować Marta Owczyńska. Źródło: Radio MAKS