1. Po raz ósmy uczcili Święto Niepodległości na sportowo

Po raz ósmy uczcili Święto Niepodległości na sportowo

Ostateczna klasyfikacja drużynowa turnieju:

I miejsce – Nauczyciele

files/aktualnosci/2015/11_listopad/08_Po raz osmy_uczcili _Swieto_Niepodleglosci_na_sportowo/t058.jpg

II miejsce - Przedsiębiorcy

files/aktualnosci/2015/11_listopad/08_Po raz osmy_uczcili _Swieto_Niepodleglosci_na_sportowo/t059.jpg

III miejsce – Strażacy

files/aktualnosci/2015/11_listopad/08_Po raz osmy_uczcili _Swieto_Niepodleglosci_na_sportowo/t060.jpg

IV miejsce – Policjanci

files/aktualnosci/2015/11_listopad/08_Po raz osmy_uczcili _Swieto_Niepodleglosci_na_sportowo/t056.jpg

files/aktualnosci/2015/11_listopad/08_Po raz osmy_uczcili _Swieto_Niepodleglosci_na_sportowo/t121.jpg

Wszystkie mecze sędziował Bogusław Mecnarowski.

Tegoroczne powiatowe obchody 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się, rozegranym w sobotę 7 listopada, Powiatowym Turniejem Niepodległości w piłce nożnej o Puchar Starosty Dąbrowskiego, w którym zwyciężyła drużyna Nauczycieli. Mimo deszczowej pogody, zawodników wspierali licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu dąbrowskiego i sympatycy piłki nożnej. Już po raz ósmy do sportowej rywalizacji na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, przystąpiły cztery drużyny: Nauczyciele, Policjanci, Strażacy i Przedsiębiorcy. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym". Zawodnikom kibicowali m.in. Wiesław Krajewski Poseł na Sejm RP, Marek Kopia Wicestarosta Dąbrowski oraz insp. Andrzej Kupiec Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. W imieniu organizatorów turniej otwarli Barbara Golemo Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Grzegorz Olearczyk Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy powitali zawodników i zaproszonych gości, życząc drużynom powodzenia, a kibicom miłej zabawy. Ostateczna klasyfikacja drużynowa turnieju: I miejsce – Nauczyciele II miejsce - Przedsiębiorcy III miejsce – Strażacy IV miejsce – Policjanci Tytuł „Króla Strzelców" wywalczył Robert Skrzyniarz z drużyny Przedsiębiorców, zdobywając 8 bramek. Puchary, medale, statuetkę dla „Najlepszego Strzelca" oraz dyplomy, ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego, wręczali Marek Kopia Wicestarosta Dąbrowski oraz insp. Andrzej Kupiec Komendant Powiatowy Policji. Wicestarosta pogratulował zawodnikom wywalczonych miejsc, a także podziękował za aktywne uczestnictwo w powiatowych obchodach 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zaprosił również wszystkich do udziału w kolejnej edycji turnieju. Turniej został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Wszystkie mecze sędziował Bogusław Mecnarowski. Organizatorzy dziękują zawodnikom za udział i waleczną postawę w turnieju oraz wszystkim obecnym za uczestnictwo w imprezie towarzyszącej powiatowym obchodom rocznicy Odzyskania Niepodległości.