Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Po raz dwudziesty trzeci biegali, aby uczcić miłość do ojczyzny

Po raz dwudziesty trzeci biegali, aby uczcić miłość do ojczyzny

Po raz dwudziesty trzeci biegali, aby uczcić miłość do ojczyzny

Tradycja powiatowych „Biegów Sokoła" nawiązuje do bogatej historii galicyjskich miast i miasteczek, w których u progu niepodległości i w okresie II Rzeczypospolitej aktywnie działały stowarzyszenia takie jak: „Sokół", „Strzelec", „Drużyny Strzeleckie". Hartowały ciała i ducha młodzieży polskiej, kształtując wartości patriotyczne w powiązaniu z dbałością o krzewienie zdrowego stylu życia, w oparciu o rywalizację sportową i spotkania na świeżym powietrzu. Nie inaczej jest również z dąbrowskimi „Biegami Sokoła", które nieprzypadkowo organizowane są jesienią, w powiązaniu z rocznicą polskiego Września 39, ale i napaści ZSRR na Polskę 17.09.1939 r. i w odniesieniu do nadchodzącego Święta Niepodległości 11 Listopada (radosna rocznica odzyskania niepodległego bytu naszej Ojczyzny).

Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem Starosty Dąbrowskiego, Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej i Wójta Radgoszczy, organizatorami, a zarazem fundatorami nagród, pucharów, medali i poczęstunku dla uczestników (kiełbaski z grilla i napoje chłodzące) – jak co roku – byli: Dąbrowski Dom Kultury, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Urząd Gminy w Radgoszczy.

W przeprowadzeniu zawodów pomogli nauczyciele wf z poszczególnych szkół i Tadeusz Krawczyk – sołtys Lipin, malowniczo położone trasy wytyczyli wśród łąk i pól w Lipinach pracownicy DDK.
Nagrody, medale, dyplomy i puchary wręczyli laureatom: Tadeusz Kwiatkowski – Starosta Powiatu Dąbrowskiego i Marek Minorczyk – Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Wójta Radgoszczy reprezentowała Renata Klimek – Kierownik Referatu Promocji i Kultury UG.


Wyniki w poszczególnych kategoriach:
- zespołowo (najlepsze szkoły):

 szkoły podstawowe:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym – 75 pkt. (Puchar Wójta Radgoszczy
II miejsce – SP w Radgoszczy – 62 pkt.
III miejsce – SP w Luszowicach – 43 pkt.

 gimnazja:
I miejsce – Gimnazjum w Radgoszczy – 34 pkt. (Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej)
II miejsce – Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – 24 pkt.
III miejsce – Gimnazjum w Borkach – 22 pkt.

 szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 139 pkt. (Puchar Starosty Dąbrowskiego)
II – ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – 105 pkt.
III – Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie – 104 pkt.,

- indywidualnie:

•szkoły podstawowe kl.I-III, dziewczęta:
I miejsce – Karolina Wawrzonek (SP w Zarzeczu Dużym)
II – Magdalena Ryczek (SP w Zarzeczu Dużym)
III – Sylwia Dworak (SP w Luszowicach)

•szkoły podstawowe kl.I-III, chłopcy:
I miejsce – Kamil Cudak (SP w Luszowicach)
II – Patryk Powroźnik (SP w Zarzeczu Dużym)
III – Szymon Zwierzchowski (SP w Gruszowie Wielkim)

•szkoły podstawowe kl.IV-VI, dziewczęta:
I miejsce – Wiktoria Bąba (SP wRadgoszczy)
II – Ewelina Wąż (SP w Zarzeczu Dużym)
III – Anna Błocho (SP w Radgoszczy)

•szkoły podstawowe kl.IV-VI, chłopcy:
I miejsce – Bartłomiej Pyzik (SP w Gruszowie Wielkim)
II – Sebastian Wawrzonek (SP w Zarzeczu Dużym)
III – Bartłomiej Dynak (SP w Gruszowie Wielkim)

•gimnazja, dziewczęta:
I miejsce – Klaudia Pikul (Radgoszcz)
II – Justyna Wałaszek (Luszowice)
III – Marta Urban (Radgoszcz)

•gimnazja, chłopcy:
I miejsce – Piotr Cygan (Gimnazjum nr 2 w DT)
II – Bartłomiej Burzy (Borki)
III – Jakub Skrzyniarz (Gimnazjum nr 2 w DT)

•ponadgimnazjalne, dziewczęta:
I miejsce – Natalia Kiwior (ZSP w Brniu )
II – Agnieszka Dziedzic (ZSP nr 2 w DT)
III – Paulina Oleś (ZSP nr 2 w DT)

•ponadgimnazjalne, chłopcy:
I miejsce – Paweł Czajkowski (ZSP w Brniu)
II – Tomasz Dynak (PCEiKZ w Szczucinie)
III – Kamil Wierzba (ZSP nr 2 w DT)

Dąbrowski Dom Kultury

Tradycja powiatowych „Biegów Sokoła" nawiązuje do bogatej historii galicyjskich miast i miasteczek, w których u progu niepodległości i w okresie II Rzeczypospolitej aktywnie działały stowarzyszenia takie jak: „Sokół", „Strzelec", „Drużyny Strzeleckie". Hartowały ciała i ducha młodzieży polskiej, kształtując wartości patriotyczne w powiązaniu z dbałością o krzewienie zdrowego stylu życia, w oparciu o rywalizację sportową i spotkania na świeżym powietrzu. Nie inaczej jest również z dąbrowskimi „Biegami Sokoła", które nieprzypadkowo organizowane są jesienią, w powiązaniu z rocznicą polskiego Września 39, ale i napaści ZSRR na Polskę 17.09.1939 r. i w odniesieniu do nadchodzącego Święta Niepodległości 11 Listopada (radosna rocznica odzyskania niepodległego bytu naszej Ojczyzny). Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem Starosty Dąbrowskiego, Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej i Wójta Radgoszczy, organizatorami, a zarazem fundatorami nagród, pucharów, medali i poczęstunku dla uczestników (kiełbaski z grilla i napoje chłodzące) – jak co roku – byli: Dąbrowski Dom Kultury, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Urząd Gminy w Radgoszczy. W przeprowadzeniu zawodów pomogli nauczyciele wf z poszczególnych szkół i Tadeusz Krawczyk – sołtys Lipin, malowniczo położone trasy wytyczyli wśród łąk i pól w Lipinach pracownicy DDK.Nagrody, medale, dyplomy i puchary wręczyli laureatom: Tadeusz Kwiatkowski – Starosta Powiatu Dąbrowskiego i Marek Minorczyk – Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Wójta Radgoszczy reprezentowała Renata Klimek – Kierownik Referatu Promocji i Kultury UG. Wyniki w poszczególnych kategoriach:- zespołowo (najlepsze szkoły):  szkoły podstawowe:I miejsce – Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym – 75 pkt. (Puchar Wójta RadgoszczyII miejsce – SP w Radgoszczy – 62 pkt.III miejsce – SP w Luszowicach – 43 pkt.  gimnazja:I miejsce – Gimnazjum w Radgoszczy – 34 pkt. (Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej)II miejsce – Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – 24 pkt.III miejsce – Gimnazjum w Borkach – 22 pkt.  szkoły ponadgimnazjalne:I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 139 pkt. (Puchar Starosty Dąbrowskiego)II – ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – 105 pkt.III – Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie – 104 pkt., - indywidualnie: •szkoły podstawowe kl.I-III, dziewczęta:I miejsce – Karolina Wawrzonek (SP w Zarzeczu Dużym)II – Magdalena Ryczek (SP w Zarzeczu Dużym)III – Sylwia Dworak (SP w Luszowicach) •szkoły podstawowe kl.I-III, chłopcy:I miejsce – Kamil Cudak (SP w Luszowicach)II – Patryk Powroźnik (SP w Zarzeczu Dużym)III – Szymon Zwierzchowski (SP w Gruszowie Wielkim) •szkoły podstawowe kl.IV-VI, dziewczęta:I miejsce – Wiktoria Bąba (SP wRadgoszczy)II – Ewelina Wąż (SP w Zarzeczu Dużym)III – Anna Błocho (SP w Radgoszczy) •szkoły podstawowe kl.IV-VI, chłopcy:I miejsce – Bartłomiej Pyzik (SP w Gruszowie Wielkim)II – Sebastian Wawrzonek (SP w Zarzeczu Dużym)III – Bartłomiej Dynak (SP w Gruszowie Wielkim) •gimnazja, dziewczęta:I miejsce – Klaudia Pikul (Radgoszcz)II – Justyna Wałaszek (Luszowice)III – Marta Urban (Radgoszcz) •gimnazja, chłopcy:I miejsce – Piotr Cygan (Gimnazjum nr 2 w DT)II – Bartłomiej Burzy (Borki)III – Jakub Skrzyniarz (Gimnazjum nr 2 w DT) •ponadgimnazjalne, dziewczęta:I miejsce – Natalia Kiwior (ZSP w Brniu )II – Agnieszka Dziedzic (ZSP nr 2 w DT)III – Paulina Oleś (ZSP nr 2 w DT) •ponadgimnazjalne, chłopcy:I miejsce – Paweł Czajkowski (ZSP w Brniu)II – Tomasz Dynak (PCEiKZ w Szczucinie)III – Kamil Wierzba (ZSP nr 2 w DT) Dąbrowski Dom Kultury