Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Podatki prawie bez zmian

Podatki prawie bez zmian

Podczas ostatniej sesji dąbrowscy radni uchwalili stawki podatkowe, które obowiązywać będą w przyszłym roku. Większość z nich pozostanie na takim poziomie, jaki obowiązywał w tym roku, bez uwzględnienia poziomu inflacji. Więcej zapłacą właściciele gruntów nad jeziorami i zajętych na zbiorniki wodne (3,41 zł za hektar powierzchni). O grosz wzrośnie stawka za budynki mieszkalne lub ich części, budynki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie obrotu materiałami siewnymi do kwoty 8,11 zł. Pozostałe stawki pozostają na poziomie z roku bieżącego.

Wyższe będą również opłaty od środków transportowych o tonażu powyżej 12 ton. Podwyżka wynika ze wzrostu kursu euro, który jest podstawą do obliczenia opłat.
Ponadto radni zwolnili z podatku od nieruchomości grunty, budynki i budowle wykorzystywane do celów kulturalnych i sportowych, budynki i grunty komunalne, nie oddane w posiadanie osobom trzecim. W tym roku dodatkowo rozszerzono zwolnienia podatkowe dla właścicieli gruntów pod drogami niepublicznymi stanowiącymi dojazd do pól. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

Podczas ostatniej sesji dąbrowscy radni uchwalili stawki podatkowe, które obowiązywać będą w przyszłym roku. Większość z nich pozostanie na takim poziomie, jaki obowiązywał w tym roku, bez uwzględnienia poziomu inflacji. Więcej zapłacą właściciele gruntów nad jeziorami i zajętych na zbiorniki wodne (3,41 zł za hektar powierzchni). O grosz wzrośnie stawka za budynki mieszkalne lub ich części, budynki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie obrotu materiałami siewnymi do kwoty 8,11 zł. Pozostałe stawki pozostają na poziomie z roku bieżącego. Wyższe będą również opłaty od środków transportowych o tonażu powyżej 12 ton. Podwyżka wynika ze wzrostu kursu euro, który jest podstawą do obliczenia opłat.Ponadto radni zwolnili z podatku od nieruchomości grunty, budynki i budowle wykorzystywane do celów kulturalnych i sportowych, budynki i grunty komunalne, nie oddane w posiadanie osobom trzecim. W tym roku dodatkowo rozszerzono zwolnienia podatkowe dla właścicieli gruntów pod drogami niepublicznymi stanowiącymi dojazd do pól. (baja) Źródło: Dziennik Polski