Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Podczas krajowych mistrzostw w Dąbrowie Tarnowskiej została uroczyście otwarta „Grupa Azoty Arena Łucznicza im. Gerarda Borsy”

Podczas krajowych mistrzostw w Dąbrowie Tarnowskiej została uroczyście otwarta „Grupa Azoty Arena Łucznicza im. Gerarda Borsy”

Podczas krajowych mistrzostw w Dąbrowie Tarnowskiej została uroczyście otwarta „Grupa Azoty Arena Łucznicza im. Gerarda Borsy”

W miniony weekend w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Dla Miejsko Ludowego Klubu Sportowego „Dąbrovia” było to szczególne wydarzenia, podczas którego został uroczyście otwarty nowy obiekt sportowy, a mianowicie „Grupa Azoty Arena Łucznicza im. Gerarda Borsy”. Prace na tym obiektem trwały niespełna rok, ale dzięki zaangażowaniu działaczy i sympatyków klubu, a także funduszom Grupy Azoty łucznicy mogą już trenować na nowym torze.

Patronem tego miejsca wybrano pioniera dąbrowskiego łucznictwa, wspaniałego zawodnika i trenera, który zaszczepił w wielu pokoleniach mieszkańców Powiśla pasję do strzelania z łuku i bez wątpienia jest postacią szczególnie zasłużoną dla naszego regionu. W zawodach o Mistrzostwo Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, które odbyły się 10-11 września wzięło udział blisko 200 zawodników, w 3 kategoriach wiekowych: młodzieżowiec, junior i junior młodszy.

Dla najlepszych sportowców Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej ufundowali pakiety okolicznościowe, a medale i puchary sfinansowało Krajowe Zrzeszenie LZS.

Wyniki:

(młodzieżowiec-kobiet)

  1. Kasprowski Oskar (2000, Łucznik Żywiec śląskie)
  2. Wojtyś Maciej (1999, Stella Kielce świętokrzyskie)
  3. Borusiński Wiktor (2000, Stella Kielce świętokrzyskie)

(młodzieżowiec-mężczyźni)

  1. Kozłowska Karina (2000, Łucznik Żywiec śląskie)
  2. Sikalo Yelyzaveta (2000, Łucznik Żywiec śląskie)
  3. Nowak Dominika (2001, Społem Łódź łódzkie)

(juniorki)

  1. Płaza Klaudia (2003, Łucznik Żywiec, śląskie)
  2. Michalska Natalia (2002, Czarna Strzala Bytom, śląskie)
  3. Bargiel Joanna (2004, Łucznik Żywiec, śląskie)

(juniorzy)

  1. Bąk Jakub (2005, Łucznik Żywiec, śląskie)
  2. Kutyła Wiktor (2005, Tramp Jarosław, podkarpackie)
  3. Nowak Łukasz (2002, Społem Łódź, łódzkie)

(juniorki młodsze)

  1. Reznichenko Oleksandra (2007, Łucznik Żywiec, śląskie)
  2. Gebauer Małgorzata (2008, Grot Ruda Śląska, śląskie)
  3. Kawończyk Izabella (2006, Sokole Oko Zawadka, małopolskie)

(juniorzy młodsi)

  1. Wider Maksymilian (2006, Łucznik Żywiec, śląskie)
  2. Rusinko Yurii (2007, Łucznik Żywiec, śląskie)
  3. Rokita Karol (2006, Stella Kielce, świętokrzyskie)

Gerard Borsa urodził się 7 listopada 1932 r. Od najmłodszych lat interesował się sportem. W jego życiu wielką rolę odegrała lekkoatletyka , którą zaczął uprawiać w barwach Cracovii a najlepsze rezultaty osiągał w biegu na 400 metrów i trójskoku. Grał w siatkówkę, podnosił ciężary, zajmował się szermierką. Jednak pasją jego życia było łucznictwo. Do miana legendy urosło stwierdzenie jak w 1951 r. w budynku powiatowej agendy” Służby Polsce” natknął się na porzucony drewniany łuk , który zabrał do domu i od tego to się zaczęło. Wkrótce zdobył uprawnienia instruktorskie i zaczęły się pierwsze starty jego i podopiecznych. Największym jego sukcesem trenerskim było wywalczenie w 1979 r. Drużynowego Mistrzostwa Polski mężczyzn. Społecznik, działacz z prawdziwego zdarzenia, trener i zawodnik w jednej osobie.

W miniony weekend w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Dla Miejsko Ludowego Klubu Sportowego „Dąbrovia” było to szczególne wydarzenia, podczas którego został uroczyście otwarty nowy obiekt sportowy, a mianowicie „Grupa Azoty Arena Łucznicza im. Gerarda Borsy”. Prace na tym obiektem trwały niespełna rok, ale dzięki zaangażowaniu działaczy i sympatyków klubu, a także funduszom Grupy Azoty łucznicy mogą już trenować na nowym torze. Patronem tego miejsca wybrano pioniera dąbrowskiego łucznictwa, wspaniałego zawodnika i trenera, który zaszczepił w wielu pokoleniach mieszkańców Powiśla pasję do strzelania z łuku i bez wątpienia jest postacią szczególnie zasłużoną dla naszego regionu. W zawodach o Mistrzostwo Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, które odbyły się 10-11 września wzięło udział blisko 200 zawodników, w 3 kategoriach wiekowych: młodzieżowiec, junior i junior młodszy. Dla najlepszych sportowców Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej ufundowali pakiety okolicznościowe, a medale i puchary sfinansowało Krajowe Zrzeszenie LZS. Wyniki: (młodzieżowiec-kobiet) Kasprowski Oskar (2000, Łucznik Żywiec śląskie) Wojtyś Maciej (1999, Stella Kielce świętokrzyskie) Borusiński Wiktor (2000, Stella Kielce świętokrzyskie) (młodzieżowiec-mężczyźni) Kozłowska Karina (2000, Łucznik Żywiec śląskie) Sikalo Yelyzaveta (2000, Łucznik Żywiec śląskie) Nowak Dominika (2001, Społem Łódź łódzkie) (juniorki) Płaza Klaudia (2003, Łucznik Żywiec, śląskie) Michalska Natalia (2002, Czarna Strzala Bytom, śląskie) Bargiel Joanna (2004, Łucznik Żywiec, śląskie) (juniorzy) Bąk Jakub (2005, Łucznik Żywiec, śląskie) Kutyła Wiktor (2005, Tramp Jarosław, podkarpackie) Nowak Łukasz (2002, Społem Łódź, łódzkie) (juniorki młodsze) Reznichenko Oleksandra (2007, Łucznik Żywiec, śląskie) Gebauer Małgorzata (2008, Grot Ruda Śląska, śląskie) Kawończyk Izabella (2006, Sokole Oko Zawadka, małopolskie) (juniorzy młodsi) Wider Maksymilian (2006, Łucznik Żywiec, śląskie) Rusinko Yurii (2007, Łucznik Żywiec, śląskie) Rokita Karol (2006, Stella Kielce, świętokrzyskie) fot. MLKS Dąbrovia Gerard Borsa urodził się 7 listopada 1932 r. Od najmłodszych lat interesował się sportem. W jego życiu wielką rolę odegrała lekkoatletyka , którą zaczął uprawiać w barwach Cracovii a najlepsze rezultaty osiągał w biegu na 400 metrów i trójskoku. Grał w siatkówkę, podnosił ciężary, zajmował się szermierką. Jednak pasją jego życia było łucznictwo. Do miana legendy urosło stwierdzenie jak w 1951 r. w budynku powiatowej agendy” Służby Polsce” natknął się na porzucony drewniany łuk , który zabrał do domu i od tego to się zaczęło. Wkrótce zdobył uprawnienia instruktorskie i zaczęły się pierwsze starty jego i podopiecznych. Największym jego sukcesem trenerskim było wywalczenie w 1979 r. Drużynowego Mistrzostwa Polski mężczyzn. Społecznik, działacz z prawdziwego zdarzenia, trener i zawodnik w jednej osobie.