Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Podpisanie porozumienia o współpracy z PWSZ w Tarnowie

Podpisanie porozumienia o współpracy z PWSZ w Tarnowie

Podpisanie porozumienia o współpracy z PWSZ w Tarnowie

12 października 2021 roku Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej Michał Wolak podpisali z Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie prof. dr hab. Małgorzatą Kołpą porozumienie, które ma na celu wzajemne wspieranie się w działaniach edukacyjnych.

W ramach tej współpracy uczniowie dąbrowskiego liceum będą mogli uczestniczyć w konferencjach naukowych oraz innych wydarzeniach organizowanych przez uczelnię dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Młodzież będzie się mogła również zaangażować w prace Studenckiego Koła Naukowego MEDYK oraz Studenckiego Koła Naukowego Fizjoterapii FIZJOSFERA.

Głównym założeniem podpisanego porozumienia jest zapewnienie jak najlepszych warunków do rozwoju indywidualnych uzdolnień uczniów I LO wybierających klasy o rozszerzonych treściach nauczania z biologii i chemii oraz biologii i języka polskiego. Zajęcia dydaktyczne prowadzone przez wykładowcę uczelni to nie tylko szansa na zdobycie szerokiej wiedzy, ale także lepsze przygotowanie do studiów wyższych. Z kolei studenci i pracownicy PWSZ w Tarnowie zyskają m.in. możliwość prowadzenia badań naukowych w bazie dydaktycznej I LO w Dąbrowie Tarnowskiej i udziału w spotkaniach okolicznościowych związanych z promocją szkoły.

Podjęta współpraca przyniesie obustronne korzyści, a reprezentujący samorząd powiatowy Wicestarosta Krzysztof Bryk zobowiązał się do wspierania naszej szkoły w realizacji zadań określonych w porozumieniu.

 

Fot.: PWSZ w Tarnowie

12 października 2021 roku Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej Michał Wolak podpisali z Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie prof. dr hab. Małgorzatą Kołpą porozumienie, które ma na celu wzajemne wspieranie się w działaniach edukacyjnych. W ramach tej współpracy uczniowie dąbrowskiego liceum będą mogli uczestniczyć w konferencjach naukowych oraz innych wydarzeniach organizowanych przez uczelnię dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Młodzież będzie się mogła również zaangażować w prace Studenckiego Koła Naukowego MEDYK oraz Studenckiego Koła Naukowego Fizjoterapii FIZJOSFERA. Głównym założeniem podpisanego porozumienia jest zapewnienie jak najlepszych warunków do rozwoju indywidualnych uzdolnień uczniów I LO wybierających klasy o rozszerzonych treściach nauczania z biologii i chemii oraz biologii i języka polskiego. Zajęcia dydaktyczne prowadzone przez wykładowcę uczelni to nie tylko szansa na zdobycie szerokiej wiedzy, ale także lepsze przygotowanie do studiów wyższych. Z kolei studenci i pracownicy PWSZ w Tarnowie zyskają m.in. możliwość prowadzenia badań naukowych w bazie dydaktycznej I LO w Dąbrowie Tarnowskiej i udziału w spotkaniach okolicznościowych związanych z promocją szkoły. Podjęta współpraca przyniesie obustronne korzyści, a reprezentujący samorząd powiatowy Wicestarosta Krzysztof Bryk zobowiązał się do wspierania naszej szkoły w realizacji zadań określonych w porozumieniu.   Fot.: PWSZ w Tarnowie