1. Podpisanie umowy na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej Dąbrowa Tarnowska – Żelichów

Ze strony Województwa umowę podpisał Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik.

W dniu 15 kwietnia br. w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski wraz z Wicestarostą Dąbrowskim Robertem Panterą oraz w zastępstwie Skarbnika Powiatu panią Jolantą Wróbel, podpisali umowę na dofinansowanie zadania pn."Przebudowa drogi powiatowej nr 1313K Dąbrowa Tarnowska –Żelichów na odcinku Dąbrowa Tarnowska – Żelichów- etap III".Ze strony Województwa umowę podpisał Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik. W ramach tej inwestycji zostanie przebudowany odcinek o długości 4,137 km od Żelichowa do Pilczy Żelichowskiej. Modernizacja polegać będzie na: poszerzeniu jezdni, wykonaniu chodników, remoncie mostu w Pilczy Żelichowskiej, remoncie przepustów oraz wykonaniu oznakowania pionowego i poziomego drogi. Koszt całej inwestycji wyniesie 5 048 782,00 zł, z czego 2 300 000 zł stanowi dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, natomiast pozostałą kwotę Powiat Dąbrowski sfinansuje z własnego budżetu. Będzie to już trzecia inwestycja Powiatu Dąbrowskiego finansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Zadanie to będzie zrealizowane w 2011 r. Wojewoda małopolski, jako przedstawiciel administracji rządowej w województwie realizuje „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011" . Podczas każdej edycji programu o przyznaniu dofinansowania na terenie województwa małopolskiego decydowała komisja powołana przez wojewodę małopolskiego, która oceniała wnioski pod względem formalnym i merytorycznym, zgodnie z kryteriami zatwierdzonymi przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do konkursu ogłoszonego w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011 zostało złożonych 30 wniosków przez powiaty z całej Małopolski. Wniosek złożony przez Powiat Dąbrowski uzyskał 155 pkt. i znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu.