1. Podpisanie umowy o współpracy Powiatu Dąbrowskiego z Powiatem Stara Lubownia (Słowacja)

Umowa przewiduje współpracę w takich sferach jak:

- promowanie walorów turystycznych regionu,
- oświata, ochrona zdrowia i urbanistyka,

21 czerwca br. na Zamku w Starej Lubowni, Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski i Starosta Powiatu Stara Lubownia Dusan Krivonak, podpisali umowę o współpracy Powiatu Dąbrowskiego z Powiatem Stara Lubownia. Zarząd Powiatu Dąbrowskiego reprezentowany był również przez Tadeusza Kwiatkowskiego - Wicestarostę Dąbrowskiego. Umowa przewiduje współpracę w takich sferach jak: - wymiana kulturalna i prezentowanie własnego dorobku dziedzictwa kulturowego poprzez udział w festiwalach, konkursach i innych wydarzeniach,- promocja osiągnięć gospodarczych oraz wzajemna pomoc w nawiązywaniu kontaktów gospodarczych i handlowych przedsiębiorstw,- promowanie walorów turystycznych regionu,- rozpowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców partnerskich regionów, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży,- oświata, ochrona zdrowia i urbanistyka,- pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych na realizację wspólnych przedsięwzięć służących rozwojowi regionów. Jest to już druga międzynarodowa umowa Powiatu Dąbrowskiego. Pierwsza umowa o współpracy międzynarodowej została podpisana z XVIII Dzielnicą Budapesztu w roku 2000.