Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Podsumowanie konkursu „Matematyczna wiosna 2012”

Podsumowanie konkursu „Matematyczna wiosna 2012”

Podsumowanie konkursu „Matematyczna wiosna 2012”

W dniu 12 kwietnia 2012r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Matematycznego dla uczniów klas pierwszych gimnazjów powiatu dąbrowskiego. „Matematyczna Wiosna 2012". Konkurs odbył się w dniu 2 kwietnia 2012 w Gimnazjum Im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie. Inicjatorem i organizatorem konkursu była grupa uczniów realizujących projekt „DiAMEnT" której opiekunem jest mgr Henryk Janeczek oraz Gimnazjum Im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie. Organizatorów wspomógł finansowo Urząd Gminy Olesno.

Patronat nad Konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, które ufundowało nagrody dla zwycięzców.

Celem konkursu było:

  • Zainteresowanie uczniów ciekawymi problemami matematycznymi;
  • Umożliwienie uczniom skonfrontowania swojej wiedzy na tle kolegów i koleżanek z innych szkół;
  • Wykrycie talentów matematycznych.
  • Popularyzacja matematyki jako ważnej dziedziny naukowej.

Do konkursu przystąpiła młodzież z Gimnazjum w Mędrzechowie, Gimnazjum w Oleśnie, Gimnazjum w Szczucinie oraz Gimnazjum w Woli Żelichowskiej w sumie 15 uczniów.

Podczas konkursu uczniowie w ciągu 90 min mieli do rozwiązania 15 zadań o różnej skali trudności, za rozwiązanie których mogli uzyskać maksymalnie 35 pkt.

Największą ilość punktów zgromadzili uczniowie:

I miejsce (ex eguo) – Edyta Garbarz z Gimnazjum w Oleśnie -24pkt

- Mikołaj Doś z Gimnazjum w Szczucinie -24 pkt.

III miejsce - Magdalena Karaś z Gimnazjum w Szczucinie -21pkt

Wymienionym uczniom Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera wręczył nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Zorganizowany konkurs doskonale wpisuje się w szereg działań uwypuklających ważną rolę matematyki we współczesnym świecie, które podejmuje w tym roku Sejmik Województwa Małopolskiego ogłaszając rok 2012 „Rokiem Matematyki".

opracowanie: H. Janeczek, Gimnazjum Im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie

W dniu 12 kwietnia 2012r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Matematycznego dla uczniów klas pierwszych gimnazjów powiatu dąbrowskiego. „Matematyczna Wiosna 2012". Konkurs odbył się w dniu 2 kwietnia 2012 w Gimnazjum Im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie. Inicjatorem i organizatorem konkursu była grupa uczniów realizujących projekt „DiAMEnT" której opiekunem jest mgr Henryk Janeczek oraz Gimnazjum Im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie. Organizatorów wspomógł finansowo Urząd Gminy Olesno. Patronat nad Konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, które ufundowało nagrody dla zwycięzców. Celem konkursu było: Zainteresowanie uczniów ciekawymi problemami matematycznymi; Umożliwienie uczniom skonfrontowania swojej wiedzy na tle kolegów i koleżanek z innych szkół; Wykrycie talentów matematycznych. Popularyzacja matematyki jako ważnej dziedziny naukowej. Do konkursu przystąpiła młodzież z Gimnazjum w Mędrzechowie, Gimnazjum w Oleśnie, Gimnazjum w Szczucinie oraz Gimnazjum w Woli Żelichowskiej w sumie 15 uczniów. Podczas konkursu uczniowie w ciągu 90 min mieli do rozwiązania 15 zadań o różnej skali trudności, za rozwiązanie których mogli uzyskać maksymalnie 35 pkt. Największą ilość punktów zgromadzili uczniowie: I miejsce (ex eguo) – Edyta Garbarz z Gimnazjum w Oleśnie -24pkt - Mikołaj Doś z Gimnazjum w Szczucinie -24 pkt. III miejsce - Magdalena Karaś z Gimnazjum w Szczucinie -21pkt Wymienionym uczniom Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera wręczył nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Zorganizowany konkurs doskonale wpisuje się w szereg działań uwypuklających ważną rolę matematyki we współczesnym świecie, które podejmuje w tym roku Sejmik Województwa Małopolskiego ogłaszając rok 2012 „Rokiem Matematyki". opracowanie: H. Janeczek, Gimnazjum Im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie