Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Podsumowanie projektu FIO 2015 realizowanego przez UTW

Podsumowanie projektu FIO 2015 realizowanego przez UTW

Podsumowanie projektu FIO 2015 realizowanego przez UTW

15 grudnia br. w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyło się spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku podsumowujące realizowany przez stowarzyszenie projekt „Aktywni dąbrowscy seniorzy – wzorem dla młodych pokoleń".

W spotkaniu udział wzięli m.in. Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz dyrektorzy placówek współpracujących z UTW.

Spotkanie rozpoczęła Krystyna Guzik Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która powitała wszystkich seniorów, jak również zaproszonych gości.

Następnie Prezes UTW podsumowała projekt realizowany przez Stowarzyszenie od 1 maja 2015 r.

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/18_Spotkanie_czlonkow_UTW_w_Dworze_Konopkow_w_Brniu/a003.jpg

Na realizację projektu Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury otrzymało z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dotację w wysokości 20 000 zł.

Projekt obejmował następujące działania:
- 5 wykładów o różnej tematyce
- warsztaty z rękodzielnictwa / tworzenie własnej biżuterii , ozdób i stroików świątecznych/
- kurs nauki języka angielskiego dla grupy początkującej i zaawansowanej
- kurs nauki języka niemieckiego
- zajęcia z tańca towarzyskiego
- wyjazd do gospodarstwa pasiecznego- Sądecki Bartnik, połączony z wykładem na temat właściwości zdrowotnych miodu i produktów pszczelarskich
-spotkanie integracyjne podsumowujące projekt.

Ponadto z otrzymanej dotacji zakupiony został projektor. Urządzenie to w znacznym stopniu poprawiło jakość organizowanych i przeprowadzanych przez UTW wykładów.

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/18_Spotkanie_czlonkow_UTW_w_Dworze_Konopkow_w_Brniu/a002.jpg

Głos zabrała również Ewa Drzazga Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu, która podziękowała Zarządowi i słuchaczom UTW za dobrą współpracę i podejmowanie wspólnych inicjatyw. Następnie Włodzimierz Piasecki, historyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, wygłosił wykład o rodzie Czartoryskich dawnych właścicielach dworku Konopków.

Po wykładzie wszyscy składali sobie wzajemnie życzenia, łamiąc się opłatkiem. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziło wszystkich wspólne śpiewanie kolęd wraz zespołem w składzie: Katarzyna Reczek, Marzena Wielbłąd i Agnieszka Boryczka.

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/18_Spotkanie_czlonkow_UTW_w_Dworze_Konopkow_w_Brniu/a007.jpg

Na pięknie przystrojonych stołach nie zabrakło wigilijnego barszczyku i świątecznych ciast. Spotkaniu towarzyszyła również wystawa biżuterii i stroików wykonanych przez słuchaczy UTW podczas warsztatów rękodzielniczych.

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/18_Spotkanie_czlonkow_UTW_w_Dworze_Konopkow_w_Brniu/a009.jpg

Spotkanie integracyjne było współfinansowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2015 projekt pt. „Aktywni dąbrowscy seniorzy – wzorem dla młodych pokoleń".

15 grudnia br. w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyło się spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku podsumowujące realizowany przez stowarzyszenie projekt „Aktywni dąbrowscy seniorzy – wzorem dla młodych pokoleń". W spotkaniu udział wzięli m.in. Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz dyrektorzy placówek współpracujących z UTW. Spotkanie rozpoczęła Krystyna Guzik Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która powitała wszystkich seniorów, jak również zaproszonych gości. Następnie Prezes UTW podsumowała projekt realizowany przez Stowarzyszenie od 1 maja 2015 r. Na realizację projektu Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury otrzymało z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dotację w wysokości 20 000 zł. Projekt obejmował następujące działania:- 5 wykładów o różnej tematyce- warsztaty z rękodzielnictwa / tworzenie własnej biżuterii , ozdób i stroików świątecznych/- kurs nauki języka angielskiego dla grupy początkującej i zaawansowanej- kurs nauki języka niemieckiego- zajęcia z tańca towarzyskiego- wyjazd do gospodarstwa pasiecznego- Sądecki Bartnik, połączony z wykładem na temat właściwości zdrowotnych miodu i produktów pszczelarskich-spotkanie integracyjne podsumowujące projekt. Ponadto z otrzymanej dotacji zakupiony został projektor. Urządzenie to w znacznym stopniu poprawiło jakość organizowanych i przeprowadzanych przez UTW wykładów. Głos zabrała również Ewa Drzazga Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu, która podziękowała Zarządowi i słuchaczom UTW za dobrą współpracę i podejmowanie wspólnych inicjatyw. Następnie Włodzimierz Piasecki, historyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, wygłosił wykład o rodzie Czartoryskich dawnych właścicielach dworku Konopków. Po wykładzie wszyscy składali sobie wzajemnie życzenia, łamiąc się opłatkiem. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziło wszystkich wspólne śpiewanie kolęd wraz zespołem w składzie: Katarzyna Reczek, Marzena Wielbłąd i Agnieszka Boryczka. Na pięknie przystrojonych stołach nie zabrakło wigilijnego barszczyku i świątecznych ciast. Spotkaniu towarzyszyła również wystawa biżuterii i stroików wykonanych przez słuchaczy UTW podczas warsztatów rękodzielniczych. Spotkanie integracyjne było współfinansowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2015 projekt pt. „Aktywni dąbrowscy seniorzy – wzorem dla młodych pokoleń".