Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Podsumowanie Tygodnia Walki z Rakiem Piersi

Podsumowanie Tygodnia Walki z Rakiem Piersi

Podsumowanie Tygodnia Walki z Rakiem Piersi

W Dąbrowie Tarnowskiej w piątek 15 października br. odbyło się podsumowanie Tygodnia Walki z Rakiem. Organizatorem obchodów był dąbrowski Urząd Gminy oraz Stowarzyszenie „Dziś możesz pomóc”. W ramach tego tygodnia w gimnazjach i szkołach podstawowych na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska odbyły się specjalne lekcje oraz Konkurs plastyczny. Bardzo duże zaangażowanie wykazali Dyrektorzy Szkół i Nauczyciele. Przemarsz ze szkół przez centrum miasta do dąbrowskiej „jedynki” był bardzo kolorowy z plakatami i balonikami. Komisja Konkursowa nagrodziła nagrodami rzeczowymi i książkowymi najlepszych autorów plakatów nawiązujących do tematyki profilaktyki i zwalczania raka piersi. Na niedzielę 17 października na godz. 17 00 w Kinie „Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej zaplanowany jest wykład na temat profilaktyki raka piersi. Wykładowcą będzie Pani dr Maria Srebro Ordynator Oddziału Onkologii Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie. 


Przewodniczący Stowarzyszenia „Dziś możesz pomóc” w Dąbrowie Tarnowskiej Pan Stanisław Początek wyraża podziękowanie za zaangażowanie w organizacji obchodów, dyrektorom szkół i nauczycielom, Członkom Zarządu Stowarzyszenia, Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, Policji, Szpitalowi, Miejskiej Przychodni, Dyrektorowi Dąbrowskiego Domu Kultury, Dyrektorowi Biblioteki Miejskiej. Za pośrednictwem szkół do mieszkańców gminy Dąbrowa Tarnowska trafiło kilka tysięcy specjalnych ulotek informacyjnych o możliwości badań mammograficznych. Badania są prowadzone w dąbrowskim szpitalu. Przy czym dla kobiet w wieku 50 – 69 lat są bezpłatne i bez skierowań. Dla kobiet w wieku 35 – 49 lat badania są odpłatne ze skierowaniem. Dla mieszkanek gminy Dąbrowa Tarnowska Rada Miejska ufundowała dopłatę i badanie kosztuje jedynie 13 zł. 

Źródło: Urząd Gminy Dąbrowa Tarnowska

W Dąbrowie Tarnowskiej w piątek 15 października br. odbyło się podsumowanie Tygodnia Walki z Rakiem. Organizatorem obchodów był dąbrowski Urząd Gminy oraz Stowarzyszenie „Dziś możesz pomóc”. W ramach tego tygodnia w gimnazjach i szkołach podstawowych na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska odbyły się specjalne lekcje oraz Konkurs plastyczny. Bardzo duże zaangażowanie wykazali Dyrektorzy Szkół i Nauczyciele. Przemarsz ze szkół przez centrum miasta do dąbrowskiej „jedynki” był bardzo kolorowy z plakatami i balonikami. Komisja Konkursowa nagrodziła nagrodami rzeczowymi i książkowymi najlepszych autorów plakatów nawiązujących do tematyki profilaktyki i zwalczania raka piersi. Na niedzielę 17 października na godz. 17 00 w Kinie „Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej zaplanowany jest wykład na temat profilaktyki raka piersi. Wykładowcą będzie Pani dr Maria Srebro Ordynator Oddziału Onkologii Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie.  Przewodniczący Stowarzyszenia „Dziś możesz pomóc” w Dąbrowie Tarnowskiej Pan Stanisław Początek wyraża podziękowanie za zaangażowanie w organizacji obchodów, dyrektorom szkół i nauczycielom, Członkom Zarządu Stowarzyszenia, Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, Policji, Szpitalowi, Miejskiej Przychodni, Dyrektorowi Dąbrowskiego Domu Kultury, Dyrektorowi Biblioteki Miejskiej. Za pośrednictwem szkół do mieszkańców gminy Dąbrowa Tarnowska trafiło kilka tysięcy specjalnych ulotek informacyjnych o możliwości badań mammograficznych. Badania są prowadzone w dąbrowskim szpitalu. Przy czym dla kobiet w wieku 50 – 69 lat są bezpłatne i bez skierowań. Dla kobiet w wieku 35 – 49 lat badania są odpłatne ze skierowaniem. Dla mieszkanek gminy Dąbrowa Tarnowska Rada Miejska ufundowała dopłatę i badanie kosztuje jedynie 13 zł.  Źródło: Urząd Gminy Dąbrowa Tarnowska