Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Podsumowano działania akcji powodziowej w powiecie dąbrowskim

Podsumowano działania akcji powodziowej w powiecie dąbrowskim

Podsumowano działania akcji powodziowej w powiecie dąbrowskim

W dniu 20 sierpnia 2019 roku w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie odbyło się spotkanie poświęcone tematyce powodzi, jaka nawiedziła w ostatnich latach Powiat Dąbrowski, w tym przede wszystkim poprawy bezpieczeństwa powodziowego na Powiślu. Na zaproszenie Lesława Wieczorka – Starosty Dąbrowskiego w posiedzeniu uczestniczył Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski, a także posłowie: Wiesław Krajewski oraz Michał Wojtkiewicz. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie m.in.: Jacek Kowalczyk – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej oraz Jacek Gołda – Dyrektor Wydziału Rolnictwa. Obecni byli także Piotr Filipek – p.o. z-cy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Radosław Radoń – zastępca Dyrektora ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Krakowie. W posiedzeniu udział wzięli również samorządowcy z terenu Powiatu Dąbrowskiego oraz przedstawiciele służb i inspekcji.

Głównym tematem spotkania było wspólne wypracowanie skutecznych rozwiązań zmierzających do zminimalizowania ryzyka powodzi i jej skutków w Powiecie Dąbrowskim. Działaniom tym przyświecała troska o poprawę poczucia bezpieczeństwa powodziowego wśród mieszkańców Powiatu, który już wielokrotnie dotkliwie dotknięty został skutkami powodzi oraz o stabilny rozwój naszego regionu. Jak podkreślił Wojewoda Małopolski: „W kontekście bezpieczeństwa powodziowego mówimy o trzech obszarach działań: zapobieganiu, prowadzeniu akcji w trakcie powodzi oraz usuwaniu skutków powodziowych. Priorytetem jest to, aby skutecznie zapobiegać szkodom, aby region był dobrze przygotowany. Trzeba przy tym pamiętać, że każdy region ma swoją specyfikę i każda powódź jest inna. Inna jest powódź w górach, inna tutaj, na Powiślu Dąbrowskim. Niezmiennie w takich sytuacjach liczą się dobra koordynacja działań i sprawny przepływ informacji”.

Po posiedzeniu, na zaproszenie Marzeny Noga – Sołtys Wsi Suchy Grunt, uczestnicy udali się na spotkanie z mieszkańcami Suchego Gruntu, podczas którego omówione zostały najistotniejsze kwestie dotyczące poprawy bezpieczeństwa powodziowego. Wojewoda Małopolski odwiedził także plac budowy nowej strażnicy w Dąbrowie Tarnowskiej.

gd

W dniu 20 sierpnia 2019 roku w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie odbyło się spotkanie poświęcone tematyce powodzi, jaka nawiedziła w ostatnich latach Powiat Dąbrowski, w tym przede wszystkim poprawy bezpieczeństwa powodziowego na Powiślu. Na zaproszenie Lesława Wieczorka – Starosty Dąbrowskiego w posiedzeniu uczestniczył Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski, a także posłowie: Wiesław Krajewski oraz Michał Wojtkiewicz. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie m.in.: Jacek Kowalczyk – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej oraz Jacek Gołda – Dyrektor Wydziału Rolnictwa. Obecni byli także Piotr Filipek – p.o. z-cy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Radosław Radoń – zastępca Dyrektora ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Krakowie. W posiedzeniu udział wzięli również samorządowcy z terenu Powiatu Dąbrowskiego oraz przedstawiciele służb i inspekcji. Głównym tematem spotkania było wspólne wypracowanie skutecznych rozwiązań zmierzających do zminimalizowania ryzyka powodzi i jej skutków w Powiecie Dąbrowskim. Działaniom tym przyświecała troska o poprawę poczucia bezpieczeństwa powodziowego wśród mieszkańców Powiatu, który już wielokrotnie dotkliwie dotknięty został skutkami powodzi oraz o stabilny rozwój naszego regionu. Jak podkreślił Wojewoda Małopolski: „W kontekście bezpieczeństwa powodziowego mówimy o trzech obszarach działań: zapobieganiu, prowadzeniu akcji w trakcie powodzi oraz usuwaniu skutków powodziowych. Priorytetem jest to, aby skutecznie zapobiegać szkodom, aby region był dobrze przygotowany. Trzeba przy tym pamiętać, że każdy region ma swoją specyfikę i każda powódź jest inna. Inna jest powódź w górach, inna tutaj, na Powiślu Dąbrowskim. Niezmiennie w takich sytuacjach liczą się dobra koordynacja działań i sprawny przepływ informacji”. Po posiedzeniu, na zaproszenie Marzeny Noga – Sołtys Wsi Suchy Grunt, uczestnicy udali się na spotkanie z mieszkańcami Suchego Gruntu, podczas którego omówione zostały najistotniejsze kwestie dotyczące poprawy bezpieczeństwa powodziowego. Wojewoda Małopolski odwiedził także plac budowy nowej strażnicy w Dąbrowie Tarnowskiej. gd