Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Podsumowano etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci

Podsumowano etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci

Podsumowano etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci

23 czerwca 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Laskówce Chorąskiej odbyło się spotkanie podsumowujące etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Przybyłych gości powitały Dyrektor Szkoły Podstawowej Teresa Dąbrowa oraz Kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia w Dąbrowie Tarnowskiej Barbara Łuszcz.
Wśród zaproszonych gości obecni byli: Zastępca Dyrektora Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krakowie Jerzy Radoń, Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR Andrzej Giza, przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy w Krakowie oraz laureatka i uczestnicy konkursu ze Szkoły Podstawowej w Laskówce Chorąskiej wraz z rodzicami.

Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” i zwracała uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych.

Do dąbrowskiej Placówki Terenowej KRUS wpłynęło 543 prac z 26 placówek oświatowych.

Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych. Laureatami etapu powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej zostali:
I grupa wiekowa: klasy 0-3
I miejsce: Oliwia Wałaszek - kl. III Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej
II miejsce: Bartłomiej Kochanek - kl. I Publiczna Szkoła Podstawowa w Bolesławiu
III miejsce: Zofia Kuś - kl. I Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej

II grupa wiekowa klasy 4-8
I miejsce: Karol Zapiór - kl. IV Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żelazówce
II miejsce: Rafał Jarosz - kl. VI Publiczna Szkoła Podstawowa w Oleśnie
III miejsce: Kinga Nowak - kl. VII Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

Komisja oceniająca prace dodatkowo wyróżniła 110 prac konkursowych. Najwięcej, bo aż 88 prac wykonali uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radgoszczy.
Nadesłane prace wykonane były na wysokim poziomie artystycznym, różnorodnymi technikami i metodami, zachowując tematykę konkursu.
Wszystkie prace konkursowe zostały nagrodzone.

Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Oddział Regionalny KRUS w Krakowie, Powiat Dąbrowski oraz Gminy: Dąbrowa Tarnowska, Bolesław, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno, Radgoszcz i Szczucin.

Należy podkreślić, że uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Laskówce Chorąskiej Oliwia Wałaszek jest nie tylko laureatką etapu powiatowego tego konkursu, ale również zdobyła I miejsce w etapie wojewódzkim w Krakowie, wyróżnienie oraz nagrodę patronów medialnych i fundatorów konkursu na etapie centralnym.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

Źródło i zdjęcia: Placówka Terenowa KRUS w Dąbrowie Tarnowskiej

23 czerwca 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Laskówce Chorąskiej odbyło się spotkanie podsumowujące etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Przybyłych gości powitały Dyrektor Szkoły Podstawowej Teresa Dąbrowa oraz Kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia w Dąbrowie Tarnowskiej Barbara Łuszcz. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Zastępca Dyrektora Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krakowie Jerzy Radoń, Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR Andrzej Giza, przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy w Krakowie oraz laureatka i uczestnicy konkursu ze Szkoły Podstawowej w Laskówce Chorąskiej wraz z rodzicami. Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” i zwracała uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych. Do dąbrowskiej Placówki Terenowej KRUS wpłynęło 543 prac z 26 placówek oświatowych. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych. Laureatami etapu powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej zostali: I grupa wiekowa: klasy 0-3 I miejsce: Oliwia Wałaszek - kl. III Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskówce ChorąskiejII miejsce: Bartłomiej Kochanek - kl. I Publiczna Szkoła Podstawowa w BolesławiuIII miejsce: Zofia Kuś - kl. I Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej II grupa wiekowa klasy 4-8I miejsce: Karol Zapiór - kl. IV Niepubliczna Szkoła Podstawowa w ŻelazówceII miejsce: Rafał Jarosz - kl. VI Publiczna Szkoła Podstawowa w OleśnieIII miejsce: Kinga Nowak - kl. VII Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej Komisja oceniająca prace dodatkowo wyróżniła 110 prac konkursowych. Najwięcej, bo aż 88 prac wykonali uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radgoszczy. Nadesłane prace wykonane były na wysokim poziomie artystycznym, różnorodnymi technikami i metodami, zachowując tematykę konkursu. Wszystkie prace konkursowe zostały nagrodzone. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Oddział Regionalny KRUS w Krakowie, Powiat Dąbrowski oraz Gminy: Dąbrowa Tarnowska, Bolesław, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno, Radgoszcz i Szczucin. Należy podkreślić, że uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Laskówce Chorąskiej Oliwia Wałaszek jest nie tylko laureatką etapu powiatowego tego konkursu, ale również zdobyła I miejsce w etapie wojewódzkim w Krakowie, wyróżnienie oraz nagrodę patronów medialnych i fundatorów konkursu na etapie centralnym. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu! Źródło i zdjęcia: Placówka Terenowa KRUS w Dąbrowie Tarnowskiej