Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Podziękowali za całoroczny trud na roli

Podziękowali za całoroczny trud na roli

Podziękowali za całoroczny trud na roli

Dożynki jako uroczystość o wieloletniej tradycji są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Są również okazją do zaprezentowania dorobku rolniczego społeczeństwa z naszego regionu, jego różnorodności i niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego.

Z tej okazji 15 sierpnia br. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Dąbrowskiego Martą Chrabąszcz wzięli udział w dożynkach organizowanych przez sołectwo wsi Nieczajna Górna.

- W tym roku przyszło nam się zmagać z powodzią i lokalnymi podtopieniami. Tegoroczne żniwa są więc dalekie od rekordowych, niemniej mam nadzieję i życzę Państwu tego, aby zebrane plony były źródłem satysfakcji, a nadchodząca jesień – czasem odpoczynku, spokoju i sytości – życzył starosta.

Tego samego dnia Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek wraz ze swoim zastępcą Krzysztofem Brykiem wzięli udział w dożynkach organizowanych przez parafię Borusowa.

Zaś w niedzielne południe, 18 sierpnia 2019 roku, gospodarze powiatu wzięli udział w Nadwiślańskich Dożynkach w Borkach. W uroczystościach uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Poseł na Sejm RP Norbert Kaczmarczyk, Senator RP Kazimierz Wiatr, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Kupiec, Burmistrz Szczucina Jan Sipior. Homilię wygłosił proboszcz parafii Wola Mędrzechowska ks. Tomasz Majchrzak.

Zgodnie z tradycją poszczególne sołectwa i koła gospodyń wiejskich prezentowały pięknie przygotowane właśnie na tę okazję wieńce dożynkowe, symbol zebranych plonów. Koła Gospodyń Wiejskich Wsi Nieczajna, Borusowa i Borki zadbało o kulinaria serwując m.in. ciasta drożdżowe czy chleb ze smalcem, zaś dla najmłodszych uczestników przygotowano szereg ciekawych atrakcji. Zwieńczeniem każdej imprezy była zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych przy akompaniamencie okolicznych kapel.

gd

Dożynki jako uroczystość o wieloletniej tradycji są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Są również okazją do zaprezentowania dorobku rolniczego społeczeństwa z naszego regionu, jego różnorodności i niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego. Z tej okazji 15 sierpnia br. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Dąbrowskiego Martą Chrabąszcz wzięli udział w dożynkach organizowanych przez sołectwo wsi Nieczajna Górna. - W tym roku przyszło nam się zmagać z powodzią i lokalnymi podtopieniami. Tegoroczne żniwa są więc dalekie od rekordowych, niemniej mam nadzieję i życzę Państwu tego, aby zebrane plony były źródłem satysfakcji, a nadchodząca jesień – czasem odpoczynku, spokoju i sytości – życzył starosta. Tego samego dnia Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek wraz ze swoim zastępcą Krzysztofem Brykiem wzięli udział w dożynkach organizowanych przez parafię Borusowa. Zaś w niedzielne południe, 18 sierpnia 2019 roku, gospodarze powiatu wzięli udział w Nadwiślańskich Dożynkach w Borkach. W uroczystościach uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Poseł na Sejm RP Norbert Kaczmarczyk, Senator RP Kazimierz Wiatr, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Kupiec, Burmistrz Szczucina Jan Sipior. Homilię wygłosił proboszcz parafii Wola Mędrzechowska ks. Tomasz Majchrzak. Zgodnie z tradycją poszczególne sołectwa i koła gospodyń wiejskich prezentowały pięknie przygotowane właśnie na tę okazję wieńce dożynkowe, symbol zebranych plonów. Koła Gospodyń Wiejskich Wsi Nieczajna, Borusowa i Borki zadbało o kulinaria serwując m.in. ciasta drożdżowe czy chleb ze smalcem, zaś dla najmłodszych uczestników przygotowano szereg ciekawych atrakcji. Zwieńczeniem każdej imprezy była zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych przy akompaniamencie okolicznych kapel. gd