Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. "Poezja to serce człowieka. Tyle, że wrażliwe”

"Poezja to serce człowieka. Tyle, że wrażliwe”

Pod takim tytułem ukazała się twórczość młodzieży szkolnej z PSP nr 1 z Dąbrowy Tarnowskiej. Tradycja pisania i wydawania wierszy oraz prozy w ich wykonaniu obchodzi Jubileusz 10-lecia swojego istnienia.

Z tej okazji 21 marca br. w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyło się spotkanie z twórczością najmłodszych. Organizatorką „jubileuszowego przedsięwzięcia" była Pani mgr Bogusława Warecka – Łachut (polonistka z PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej), która jest jednocześnie pomysłodawczynią tejże kreatywnej tradycji.

Przebieg spotkania był transmitowany na żywo na stronie internetowej Centrum Polonii.

Dzieci i młodzież prezentowały swoje utwory, które zostały zebrane w jeden tomik pt. „ 10 LAT LEKKIEGO PIÓRA I LOTNYCH MYŚLI". Wybrane teksty powstawały dzięki wyobraźni uczniów klas V-VI na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat.

Materiał video zostanie niebawem dodany na stronę internetową Centrum Polonii.

opracowanie: Centrum Polonii-Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu

Pod takim tytułem ukazała się twórczość młodzieży szkolnej z PSP nr 1 z Dąbrowy Tarnowskiej. Tradycja pisania i wydawania wierszy oraz prozy w ich wykonaniu obchodzi Jubileusz 10-lecia swojego istnienia. Z tej okazji 21 marca br. w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyło się spotkanie z twórczością najmłodszych. Organizatorką „jubileuszowego przedsięwzięcia" była Pani mgr Bogusława Warecka – Łachut (polonistka z PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej), która jest jednocześnie pomysłodawczynią tejże kreatywnej tradycji. Przebieg spotkania był transmitowany na żywo na stronie internetowej Centrum Polonii. Dzieci i młodzież prezentowały swoje utwory, które zostały zebrane w jeden tomik pt. „ 10 LAT LEKKIEGO PIÓRA I LOTNYCH MYŚLI". Wybrane teksty powstawały dzięki wyobraźni uczniów klas V-VI na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Materiał video zostanie niebawem dodany na stronę internetową Centrum Polonii. opracowanie: Centrum Polonii-Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu