Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach

   Na drogach powiatu dąbrowskiego pojawia się w okresie wakacyjnym, więcej niż zwykle pojazdów. W związku z narastającą liczba wypadków śmiertelnych na terenie powiatu dąbrowskiego w bieżącym roku policjanci ponownie apelują o zachowanie ostrożności na drogach. Zwracają szczególną uwagę, aby rodzice przekazywali uwagi swoim nieletnim dzieciom poruszającym się po drogach jako kierujący pojazdami w szczególności jednośladami, o zachowywanie szczególnej ostrożności na drogach i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

  Najczęstszą przyczyną wypadków, szczególnie tych tragicznych w skutkach, jest brawura połączoną z nadmierną prędkością oraz nie stosowanie się do przepisów i znaków  drogowych. Ważne jest także, aby się nie spieszyć, a na drodze pamiętać nie tylko o przepisach ruchu drogowego, ale także o zasadach kultury jazdy.
Bardzo istotnym elementem podczas poruszania się po drogach jako kierujący pojazdami jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w zakresie ograniczeń prędkości, stosowania się do obowiązujących znaków drogowych, stanu trzeźwości kierujących, stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, prawidłowości wykonywania manewrów oraz stanu technicznego pojazdów.

Nie przeceniajmy własnych umiejętności w prowadzeniu pojazdów!

Dbajmy o własne bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu!

   Na drogach powiatu dąbrowskiego pojawia się w okresie wakacyjnym, więcej niż zwykle pojazdów. W związku z narastającą liczba wypadków śmiertelnych na terenie powiatu dąbrowskiego w bieżącym roku policjanci ponownie apelują o zachowanie ostrożności na drogach. Zwracają szczególną uwagę, aby rodzice przekazywali uwagi swoim nieletnim dzieciom poruszającym się po drogach jako kierujący pojazdami w szczególności jednośladami, o zachowywanie szczególnej ostrożności na drogach i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.   Najczęstszą przyczyną wypadków, szczególnie tych tragicznych w skutkach, jest brawura połączoną z nadmierną prędkością oraz nie stosowanie się do przepisów i znaków  drogowych. Ważne jest także, aby się nie spieszyć, a na drodze pamiętać nie tylko o przepisach ruchu drogowego, ale także o zasadach kultury jazdy. Bardzo istotnym elementem podczas poruszania się po drogach jako kierujący pojazdami jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w zakresie ograniczeń prędkości, stosowania się do obowiązujących znaków drogowych, stanu trzeźwości kierujących, stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, prawidłowości wykonywania manewrów oraz stanu technicznego pojazdów. Nie przeceniajmy własnych umiejętności w prowadzeniu pojazdów! Dbajmy o własne bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu!