1. Policjanci obchodzili swoje święto

Policjanci obchodzili swoje święto

Medale i odznaczenia otrzymali:

MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ otrzymał:
-asp. szt. Świątek Stanisław

SREBRNY MEDAL ZA ZASŁUGI DLA POLICJI otrzymał:
-Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski

SREBRNĄ ODZNAKĘ ZASŁUŻONY POLICJANT otrzymał:
- Jacek Kowal

BRĄZOWĄ ODZNAKĘ ZASŁUŻONY POLICJANT otrzymali:
- Piotr Walus

Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali:

na stopień komisarza Policji

post. Tomasz Majzner
post. Paweł Szpak
post. Tomasz Korus

26 lipca br. w sali konferencyjnej Wydziału Historii Drogownictwa GDDKiA w Szczucinie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Wzorem lat ubiegłych na uroczystym apelu zostały wręczone medale i odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe dla funkcjonariuszy Policji pracujących w naszym powiecie. W uroczystości udział wzięli: Andrzej Harężlak Wicewojewoda Małopolski, insp. Marek Woźniczka I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, Robert Pantera Wicestarosta, Barbara Pobiegło Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego wraz z radnymi Józefem Misiaszkiem, Marianem Szajorem i Markiem Kopią, Stanisław Początek Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Jan Sipior Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin, Krzysztof Korzec Wójt Gminy Mędrzechów, Kazimierz Olearczyk Wójt Gminy Bolesław, Janusz Plata Sekretarz Gminy Olesno, st. bryg. inż. Adam Rzemiński Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, ppłk SG Mariusz Kopczak Komendant Placówki Straży Granicznej w Tarnowie, mjr Witold Markowicz Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie, ks. dr hab. Stanisław Sojka Diecezjalny Duszpasterz Policji, Teresa Kopczyńska Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, Jan Kiljan Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Andrzej Lewandowski Prokurator Okręgowy Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Bernard Karasiewicz Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz Wiesław Tokarz Prezes Zarządu Koła nr 10 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów MSW w Dąbrowie Tarnowskiej. Medale i odznaczenia otrzymali: MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ otrzymał:-asp. szt. Świątek Stanisław SREBRNY MEDAL ZA ZASŁUGI DLA POLICJI otrzymał:-Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski SREBRNĄ ODZNAKĘ ZASŁUŻONY POLICJANT otrzymał:- Jacek Kowal BRĄZOWĄ ODZNAKĘ ZASŁUŻONY POLICJANT otrzymali:- Andrzej Kupiec I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej- Piotr Walus Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali: na stopień komisarza Policjipodkomisarz Tomasz Minor na stopień aspiranta sztabowego Policjist. asp. Janusz Cholewast.asp. Piotr Walus na sopień aspiranta Policjimł.asp. Mirosław Dąbrośmł. asp. Marek Kwiatkowski na stopień młodszego aspiranta- sierż. szt. Jacek Dudek - sierż. szt. Grzegorz Baca - sierż.szt. Krzysztof Bzduła na stopień sierżanta sztabowego Policjist.sierż. Michał Mikos st. sierż. Łukasz Kaczówka st. sierż. Marek Pikul st. sierż. Krystian Wajdast.sierż. Tomasz Nalepa st. sierż. Krzysztof Gaj st. sierż. Grzegorz Pyzik na stopień starszego sierżanta Policjisierż. Katarzyna Jankowska sierż. Marcin Reichertsierż. Arkadiusz Warzecha sierż. Jerzy Mrówka sierż. Janusz Moździerz sierż. Mateusz Gnat na stopień starszego posterunkowego Policjipost. Joanna Niewiadomska post. Sławomir Prosowicz post. Mirosław Rogózpost. Kamil Kabat post. Tomasz Majzner post. Paweł Szpak post. Tomasz Korus Podczas uroczystości Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski w imieniu samorządu Powiatu Dąbrowskiego pogratulował wszystkim odznaczonym i awansowanym funkcjonariuszom Policji, a także złożył na ręce insp. Bogdana Tabisia Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Macieja Czosnyki Komendanta Komisariatu Policji w Szczucinie, życzenia i gratulacje dla funkcjonariuszy policji pracujących w Powiecie Dąbrowskim. Wasze święto jest dla całej społeczności lokalnej okazją, aby złożyć podziękowania za ofiarną i pełną poświęcenia służbę, za wysiłek i trud oraz zaangażowanie wkładane w zapewnienie bezpieczeństwa, utrzymania ładu i porządku publicznego na terenie Powiatu Dąbrowskiego. Gratulujemy męstwa i odwagi, sumienności, a także profesjonalizmu z jakim podchodzicie do pełnionych obowiązków. Pragniemy również przekazać serdeczne podziękowania i słowa uznania Waszym rodzinom i bliskim, którzy Was wspierają, a których wyrozumiałość i życzliwość jest niezbędna dla dobrego wykonywania obowiązków. Życzymy samych sukcesów, poczucia zawodowej stabilizacji, dobrego zdrowia, optymizmu, szczęścia i osobistej pomyślności. Niech wykonywana przez Was praca będzie źródłem dumy, a prawość źródłem siły, która pozwala służyć ludziom. – powiedział Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski. Gratulacje i życzenia dla funkcjonariuszy i pracowników Policji w dniu ich święta złożyli także: Andrzej Harężlak Wicewojewoda Małopolski, insp. Marek Woźniczka I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, Stanisław Początek Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Jan Sipior Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin oraz ks. dr hab. Stanisław Sojka Diecezjalny Duszpasterz Policji.