Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Policjanci uratowali życie bezdomnemu!

Policjanci uratowali życie bezdomnemu!

Policjanci uratowali życie bezdomnemu!

W dniu 26 stycznia br. policjanci Wydziału Prewencji w czasie pełnienia służby znaleźli w opuszczonym domu na terenie Dąbrowy Tarnowskiej leżącego na ziemi mężczyznę, który posiadał oznaki silnego wychłodzenia organizmu. Miał ograniczoną świadomość, nie mógł się samodzielnie poruszać. Policjanci szybko wezwali karetkę pogotowia i do czasu jej przyjazdu znalezionego mężczyznę przenieśli do radiowozu, żeby go ogrzać. Szybka i skuteczna interwencja policjantów uratowała życie 58-letniemu mężczyźnie, który nie posiada stałego adresu zameldowania. Obecnie odnaleziony mężczyzna dochodzi do zdrowia w dąbrowskim szpitalu i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W związku z coraz częściej pojawiającymi się informacjami o śmiertelnych przypadkach wychłodzenia organizmu Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej dołącza się do apelu wystosowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej o pomoc i wsparcie dla osób zagrożonych zamarznięciem w okresie zimowym, tj. osób bezdomnych, samotnych, starszych i niepełnosprawnych.

W dniu 26 stycznia br. policjanci Wydziału Prewencji w czasie pełnienia służby znaleźli w opuszczonym domu na terenie Dąbrowy Tarnowskiej leżącego na ziemi mężczyznę, który posiadał oznaki silnego wychłodzenia organizmu. Miał ograniczoną świadomość, nie mógł się samodzielnie poruszać. Policjanci szybko wezwali karetkę pogotowia i do czasu jej przyjazdu znalezionego mężczyznę przenieśli do radiowozu, żeby go ogrzać. Szybka i skuteczna interwencja policjantów uratowała życie 58-letniemu mężczyźnie, który nie posiada stałego adresu zameldowania. Obecnie odnaleziony mężczyzna dochodzi do zdrowia w dąbrowskim szpitalu i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W związku z coraz częściej pojawiającymi się informacjami o śmiertelnych przypadkach wychłodzenia organizmu Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej dołącza się do apelu wystosowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej o pomoc i wsparcie dla osób zagrożonych zamarznięciem w okresie zimowym, tj. osób bezdomnych, samotnych, starszych i niepełnosprawnych.