Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Policyjna akcja „ Bezpieczne Wakacje”

Policyjna akcja „ Bezpieczne Wakacje”

Policyjna akcja „ Bezpieczne Wakacje”

Policjanci Komendy Powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej, w dniach od 26 lipca do 31 sierpnia 2010r., prowadzą działania w ramach ogólnopolskiej akcji – Bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży.
Obecnie tj. w dniach 12-18 lipca br. na terenie powiatu dąbrowskiego, Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w zakresie swoich zadań i kompetencji oraz dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg w naszym regionie, prowadzą działania o charakterze prewencyjno-represyjnym, polegające na częstszej kontroli kierujących pojazdami z nadmierną prędkością. Wykorzystane zostaną do tego posiadane środki tj. radary, foto radary oraz video radary.
Ponadto od 24-25 lipca br. będą podejmowane całodobowo, wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców a w dniach od 19-26 lipca 2010r. szczególną kontrolą objęty zostanie regularny i nieregularny przewóz osób.

W ramach akcji Bezpieczny wypoczynek dla dzieci i młodzieży, działania Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego w sposób szczególny nasilać się będą wobec kierowców autokarów wycieczkowych, przewożących dzieci, pod kątem czasu pracy kierowcy, stanu trzeźwości, wyposażenia i stanu technicznego pojazdu.

Funkcjonariusze zwracać będą wzmożoną uwagę na przestrzeganie przepisów w zakresie:

- przestrzegania przepisów dot. obowiązku korzystania podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa

- posiadania fotelików dla dzieci

- stosowania określonej prędkości pojazdu

- stanu trzeźwości kierowców

Policjanci częściej pełnić będą służbę w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań, celem dyscyplinowania kierowców dopuszczających się na szkodę pieszych.

Już w lipcu były prowadzone 3 akcje profilaktyczno- edukacyjne. Zamiast mandatów karnych udzielane były pouczenia, natomiast jeśli kierowca wyraził zgodę, brał udział w krótkim kursie udzielania I pomocy.

Wszystkie te działania i akcje prowadzone są w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników dróg i dyscyplinowania tych osób, które lekceważą przepisy ruchu drogowego.

Szczególne środki karne będą stosowane wobec piratów drogowych i kierujących pod wpływem alkoholu.

Kontrolą obejmowani będą także kierujący motocyklami, motorowerami i rowerami. Użytkownicy tych pojazdów są na drogach powiatu dąbrowskiego sprawcami wielu wypadków i kolizji drogowych.
W tym roku na drogach powiatu zginęło 5 osób z czego 3 to motocykliści.

Opracowanie: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Dąbrowie Tarn. podinspektor Marek Banaś

Policjanci Komendy Powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej, w dniach od 26 lipca do 31 sierpnia 2010r., prowadzą działania w ramach ogólnopolskiej akcji – Bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży.Obecnie tj. w dniach 12-18 lipca br. na terenie powiatu dąbrowskiego, Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w zakresie swoich zadań i kompetencji oraz dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg w naszym regionie, prowadzą działania o charakterze prewencyjno-represyjnym, polegające na częstszej kontroli kierujących pojazdami z nadmierną prędkością. Wykorzystane zostaną do tego posiadane środki tj. radary, foto radary oraz video radary.Ponadto od 24-25 lipca br. będą podejmowane całodobowo, wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców a w dniach od 19-26 lipca 2010r. szczególną kontrolą objęty zostanie regularny i nieregularny przewóz osób. W ramach akcji Bezpieczny wypoczynek dla dzieci i młodzieży, działania Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego w sposób szczególny nasilać się będą wobec kierowców autokarów wycieczkowych, przewożących dzieci, pod kątem czasu pracy kierowcy, stanu trzeźwości, wyposażenia i stanu technicznego pojazdu. Funkcjonariusze zwracać będą wzmożoną uwagę na przestrzeganie przepisów w zakresie: - przestrzegania przepisów dot. obowiązku korzystania podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa - posiadania fotelików dla dzieci - stosowania określonej prędkości pojazdu - stanu trzeźwości kierowców Policjanci częściej pełnić będą służbę w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań, celem dyscyplinowania kierowców dopuszczających się na szkodę pieszych. Już w lipcu były prowadzone 3 akcje profilaktyczno- edukacyjne. Zamiast mandatów karnych udzielane były pouczenia, natomiast jeśli kierowca wyraził zgodę, brał udział w krótkim kursie udzielania I pomocy. Wszystkie te działania i akcje prowadzone są w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników dróg i dyscyplinowania tych osób, które lekceważą przepisy ruchu drogowego. Szczególne środki karne będą stosowane wobec piratów drogowych i kierujących pod wpływem alkoholu. Kontrolą obejmowani będą także kierujący motocyklami, motorowerami i rowerami. Użytkownicy tych pojazdów są na drogach powiatu dąbrowskiego sprawcami wielu wypadków i kolizji drogowych.W tym roku na drogach powiatu zginęło 5 osób z czego 3 to motocykliści. Opracowanie: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Dąbrowie Tarn. podinspektor Marek Banaś