Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Polski akcent w Chicago. Będzie ulica „Powiśla Dąbrowskiego"!

Polski akcent w Chicago. Będzie ulica „Powiśla Dąbrowskiego"!

Polski akcent w Chicago. Będzie ulica „Powiśla Dąbrowskiego

W niedzielę 22 października 2017 roku w Chicago odbędzie się uroczystość nadania honorowej nazwy „Powiśle Dąbrowskie" dla odcinka ulicy West Belmont Avenue w Chicago. „Powiśle Dąbrowskie Way" będzie rozciągała się na długości dwóch bloków od ulicy Harlem Avenue do ulicy North Oconto Avenue. W tym wyjątkowym dniu Polonii amerykańskiej w Chicago będzie towarzyszył Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski.

Od lat mówi się o Chicago, że jest "drugim po Warszawie polskim miastem". Ten wyjątkowy akcent polskości i naszych rodaków w tym mieście to inicjatywa Bogdana Doli właściciela Telewizji Polskiej w Chicago oraz starosty Tadeusza Kwiatkowskiego. Koordynatorem nadania nazwy ulicy był Chris Taliaferro alderman 29 dzielnicy Chicago, natomiast decyzja została zatwierdzona przez burmistrza Chicago Rahma Emanuela oraz aldermanów wszystkich 50 dzielnic tego miasta.

W uroczystym nadaniu honorowej nazwy ulicy „Powiśle Dąbrowskie" będzie uczestniczył starosta Tadeusz Kwiatkowski. Przebywający obecnie w Chicago, gospodarz naszego, powiatu spotkał się z inicjatorem tego przedsięwzięcia Bogdanem Dolą, a także przedstawicielami chicagowskiego samorządu, m.in. aldermanem Chris Taliaferro. Starosta podczas spotkania wyraził wdzięczność, za to, że w Chicago będzie „Powiśle Dąbrowskie", wyjątkowy polski akcent w USA. Rozmawiano również o nawiązaniu bliższej współpracy z naszym powiatem, gdyż w Chicago jest wielu naszych rodaków.

Uroczystość nadania honorowej nazwy ulicy rozpocznie się o godz. 10:30 Mszą Św. w kościele St. William 2600 N. Sayre Ave, Chicago. Następnie na skrzyżowaniu ulic W. Belmont Ave. i N. Harlem Ave. nastąpi ceremonia nadania nazwy „Powiśle Dąbrowskie Way".

Zachęcamy wszystkich rodaków z Powiśla do udziału, w tym wyjątkowym wydarzeniu!

files/aktualnosci/2017/10_Pazdziernik/19_Polski_akcent_w_Chicago_Bedzie_ulica_Powisla_Dabrowskiego/22538986_1488115524607864_8840685832346862855_o.jpg

mags

W niedzielę 22 października 2017 roku w Chicago odbędzie się uroczystość nadania honorowej nazwy „Powiśle Dąbrowskie" dla odcinka ulicy West Belmont Avenue w Chicago. „Powiśle Dąbrowskie Way" będzie rozciągała się na długości dwóch bloków od ulicy Harlem Avenue do ulicy North Oconto Avenue. W tym wyjątkowym dniu Polonii amerykańskiej w Chicago będzie towarzyszył Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski. Od lat mówi się o Chicago, że jest "drugim po Warszawie polskim miastem". Ten wyjątkowy akcent polskości i naszych rodaków w tym mieście to inicjatywa Bogdana Doli właściciela Telewizji Polskiej w Chicago oraz starosty Tadeusza Kwiatkowskiego. Koordynatorem nadania nazwy ulicy był Chris Taliaferro alderman 29 dzielnicy Chicago, natomiast decyzja została zatwierdzona przez burmistrza Chicago Rahma Emanuela oraz aldermanów wszystkich 50 dzielnic tego miasta. W uroczystym nadaniu honorowej nazwy ulicy „Powiśle Dąbrowskie" będzie uczestniczył starosta Tadeusz Kwiatkowski. Przebywający obecnie w Chicago, gospodarz naszego, powiatu spotkał się z inicjatorem tego przedsięwzięcia Bogdanem Dolą, a także przedstawicielami chicagowskiego samorządu, m.in. aldermanem Chris Taliaferro. Starosta podczas spotkania wyraził wdzięczność, za to, że w Chicago będzie „Powiśle Dąbrowskie", wyjątkowy polski akcent w USA. Rozmawiano również o nawiązaniu bliższej współpracy z naszym powiatem, gdyż w Chicago jest wielu naszych rodaków. Uroczystość nadania honorowej nazwy ulicy rozpocznie się o godz. 10:30 Mszą Św. w kościele St. William 2600 N. Sayre Ave, Chicago. Następnie na skrzyżowaniu ulic W. Belmont Ave. i N. Harlem Ave. nastąpi ceremonia nadania nazwy „Powiśle Dąbrowskie Way". Zachęcamy wszystkich rodaków z Powiśla do udziału, w tym wyjątkowym wydarzeniu! mags