Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Polski Bon Turystyczny jeszcze w te wakacje – najważniejsze informacje

Polski Bon Turystyczny jeszcze w te wakacje – najważniejsze informacje

Polski Bon Turystyczny jeszcze w te wakacje – najważniejsze informacje

16 lipca 2020 roku Prezydent Polski Andrzej Duda podpisał ustawę na mocy, której Polacy otrzymają kolejne wsparcie finansowe. Ustawa stanowi realizację zapowiedzi Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dotyczącej potrzeby wsparcia polskich rodzin oraz polskiej branży turystycznej w związku z kryzysem spowodowanym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

Wsparcie będzie przysługiwało jednorazowo w wysokości 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia. Dodatkowe świadczenie w wysokości 500 zł będzie przysługiwało w formie uzupełnienia bonu, dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci. Bony będą przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus.

Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorców turystycznych lub organizacje pożytku publicznego na terenie Polski, zarejestrowanych na specjalnej platformie ZUS https://www.zus.pl/portal/logowanie.

Jak zarejestrować swoją firmę w programie Polski Bon Turystyczny przedstawia poniższy film:

Bon otrzymają rodziny posiadające co najmniej jedno dziecko lub opiekunowie dzieci, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) za pośrednictwem Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowych. Obejrzyj tutorial, jak założyć konto w PUE ZUS.

Film przedstawiający utworzenie konta na PUE ZUS:

Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Najlepiej aktywować go odpowiednio wcześniej na kilka dni przed wyjazdem. Bon otrzymamy w formie kodu w wiadomości tekstowej SMS lub e-mailowo. Trzeba go będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu u przedsiębiorcy.

Na bieżąco aktualizowana lista podmiotów, u których będzie można „zapłacić bonem turystycznym” jest dostępna na stronach: https://bonturystyczny.polska.travel, https://www.pot.gov.pl, https://www.polska.travel.

Za pomocą bonu będzie można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania pełnej kwoty. Będzie go można wykorzystać już od 1 sierpnia do opłacenia między innymi: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Bon będzie miał swoją ważność. Realizacja jego będzie możliwa do 31 marca 2022 roku i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Po tej dacie nawet jeśli saldo będzie dodatnie nie będzie można wykorzystać pozostałych środków zgromadzonych na koncie.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://bonturystyczny.polska.travel

Źródło: https://www.gov.pl/web/rozwoj/bonturystyczny

16 lipca 2020 roku Prezydent Polski Andrzej Duda podpisał ustawę na mocy, której Polacy otrzymają kolejne wsparcie finansowe. Ustawa stanowi realizację zapowiedzi Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dotyczącej potrzeby wsparcia polskich rodzin oraz polskiej branży turystycznej w związku z kryzysem spowodowanym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Wsparcie będzie przysługiwało jednorazowo w wysokości 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia. Dodatkowe świadczenie w wysokości 500 zł będzie przysługiwało w formie uzupełnienia bonu, dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci. Bony będą przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus. Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorców turystycznych lub organizacje pożytku publicznego na terenie Polski, zarejestrowanych na specjalnej platformie ZUS https://www.zus.pl/portal/logowanie. Jak zarejestrować swoją firmę w programie Polski Bon Turystyczny przedstawia poniższy film: Bon otrzymają rodziny posiadające co najmniej jedno dziecko lub opiekunowie dzieci, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) za pośrednictwem Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowych. Obejrzyj tutorial, jak założyć konto w PUE ZUS. Film przedstawiający utworzenie konta na PUE ZUS: Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Najlepiej aktywować go odpowiednio wcześniej na kilka dni przed wyjazdem. Bon otrzymamy w formie kodu w wiadomości tekstowej SMS lub e-mailowo. Trzeba go będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu u przedsiębiorcy. Na bieżąco aktualizowana lista podmiotów, u których będzie można „zapłacić bonem turystycznym” jest dostępna na stronach: https://bonturystyczny.polska.travel, https://www.pot.gov.pl, https://www.polska.travel. Za pomocą bonu będzie można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania pełnej kwoty. Będzie go można wykorzystać już od 1 sierpnia do opłacenia między innymi: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Bon będzie miał swoją ważność. Realizacja jego będzie możliwa do 31 marca 2022 roku i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Po tej dacie nawet jeśli saldo będzie dodatnie nie będzie można wykorzystać pozostałych środków zgromadzonych na koncie. Więcej informacji znajduje się na stronie https://bonturystyczny.polska.travel Źródło: https://www.gov.pl/web/rozwoj/bonturystyczny