Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Polskie zwyczaje i obrzędy na wystawie w MBP

Polskie zwyczaje i obrzędy na wystawie w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej (Dział dla Dorosłych oraz Muzeum Powiśla Dąbrowskiego) zaprasza czytelników i sympatyków Biblioteki na uroczyste otwarcie wystawy z cyklu "Rok Polski - zwyczaje i obrzędy", które odbędzie się 1 marca o godz.10.00 w Galerii Słonecznej. 

W programie : 
- prezentacja sztuki malowania pisanek stylem zalipiańskim, warsztaty poprowadzą Panie Wanda Chlastawa i Halina Lelek, 
- zwiedzanie wystawy z cyklu "Rok Polski - zwyczaje i obrzędy". 
Cykl ten obejmował będzie cztery wystawy . Pierwsza z nich przedstawia okres od Zapustów do Wielkanocy m.in.zapusty, powitanie wiosny, Wielki Post, Niedziela Palmowa, Wielkanoc. Wystawa ma na celu ukazanie tradycji i zwyczajów świadczących o naszej bogatej kulturze narodowej i chrześcijańskich zwyczajach, adresowana jest szczególnie do młodego odbiorcy. Wystawa wraca do korzeni naszej kultury narodowej i regionalnej, do tego co jest naszym bogactwem, równocześnie przypomina współczesnemu odbiorcy to, z czego powinien być dumny i czym powinien się szczycić. Nasze małe jest piękne. 

Źródło: inTARnet.pl

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej (Dział dla Dorosłych oraz Muzeum Powiśla Dąbrowskiego) zaprasza czytelników i sympatyków Biblioteki na uroczyste otwarcie wystawy z cyklu "Rok Polski - zwyczaje i obrzędy", które odbędzie się 1 marca o godz.10.00 w Galerii Słonecznej.  W programie :  - prezentacja sztuki malowania pisanek stylem zalipiańskim, warsztaty poprowadzą Panie Wanda Chlastawa i Halina Lelek,  - zwiedzanie wystawy z cyklu "Rok Polski - zwyczaje i obrzędy".  Cykl ten obejmował będzie cztery wystawy . Pierwsza z nich przedstawia okres od Zapustów do Wielkanocy m.in.zapusty, powitanie wiosny, Wielki Post, Niedziela Palmowa, Wielkanoc. Wystawa ma na celu ukazanie tradycji i zwyczajów świadczących o naszej bogatej kulturze narodowej i chrześcijańskich zwyczajach, adresowana jest szczególnie do młodego odbiorcy. Wystawa wraca do korzeni naszej kultury narodowej i regionalnej, do tego co jest naszym bogactwem, równocześnie przypomina współczesnemu odbiorcy to, z czego powinien być dumny i czym powinien się szczycić. Nasze małe jest piękne.  Źródło: inTARnet.pl